Śruba nie jest już zarządcą w kamienicy przy ul. Małeckiego

  • rozbrat.org
  • poniedziałek, 02 lipiec 2012
O konflikcie i proteście lokatorów z ulicy Małeckiego i Stolarskiej pisaliśmy w ostatnich dniach wielokrotnie. Jak się dowiedzieliśmy Piotr Śruba i jego Fabryka Mieszka i Ziemi przestała być zarządcą w kamienicy na Małeckiego. Budynek przejęła od powiązanej z NeoBankiem spółki inna firma - Emkwadrat. (Na zdjęciu wielki baner NeoBanku na kamienicy przy ulicy Piaskowej zarzadzanej nigdyś przez Fabrykę Mieszkań i Ziemi).

Pod koniec zeszłego tygodnia lokatorzy kamienicy przy ul. Małeckiego zostali poinformowani, że Invest Kam „w związku z trudnościami w  prowadzeniu inwestycji” nie jest już właścicielem nieruchomości. Nowy właściciel to firma Emkwadrat z siedzibą przy ul. Matejki 55/2 w  Poznaniu. Emkwadrat cofnęła wszelkie  udzielone pełnomocnictwa dotyczące prowadzonej inwestycji, a w  szczególności Fabryce Mieszkań i Ziemi.

Nowa firma miała kupić kamienicę 21 czerwca, ale jeszcze 25 czerwca wisiała tam informacja, że Piotr Śruba nadal jest jej zarządcą  Nowy właściciel chce się umawiać z lokatorami na indywidualne spotkania.

Przypomnijmy, że podobna sytuacja miała miejsce na Piaskowej. Po protestach ostatecznie właściciel wycofał pełnomocnictwa Fabryce Mieszkań i Ziemi, a nowy zarządca proponował, w trybie indywidualnym, odszkodowania lokatorom. Zaprzestano nękania mieszkanców i pod naciskiem Nadzoru Budowlanego wstrzymano prace remontowe, które w istocie miały na celu utrudnienie życia rodzinom i skłonienie ich do wyprowadzki.

Na ul. Stolarskiej sytuacja jest bez zmian.