FB zablokował stronę wzywającą do bojkotu komunikacji miejskiej

  • rozbrat.org
  • wtorek, 08 styczeń 2013
W nocy z 7 na 8 stycznia zniknęła założona na Facebooku strona informująca o Wielkopolskim Powstaniu Komunikacyjnym, wzywająca do akcji nieposłuszeństwa obywatelskiego i bojkotu komunikacji miejskiej w dniu 16 stycznia o godzinie 16.00. Pisaliśmy o tym wcześniej. Przyczyną jest zablokowanie strony przez administracje Facebooka. Założycielka tego wydarzenia otrzymała informację, że uczyniono tak, ze względu na bezpieczeństwo. Podjęto starania, aby strona zaczęła ponownie działać.

Strona przestała działać, kiedy ok. 900 osób zadeklarowało chęć uczestnictwa w akcji sprzeciwu wobec polityki lokalnych władz, które z nowym rokiem sprezentowały nam kolejne podwyżki cen biletów komunikacji miejskiej. Sam fakt tak licznego poparcia wydarzenia, pokazuje poziom niezadowolenia mieszkańców ze sposobu zarządzania miastem.

Na stronie ukazało się też wiele krytycznych uwag nt. funkcjonowania komunikacji miejskiej i władz lokalnych.

Informujemy, iż blokada strony nie oznacza odwołania protestu! Mimo technicznych trudności W ŚRODĘ 16 STYCZNIA SPOTYKAMY SIĘ NA MOŚCIE TEATRALNYM o godz. 16.00. i bez kasowania biletu przemieszczamy się po mieście tramwajem.

Skasowane z Facebooka oświadczenie

Kolejna podwyżka cen biletów ZTM to jeden z wielu przykładów przerzucania problemów budżetowych miasta na mieszkańców. Chociaż udowodniono, że wzrost ten jest niewspółmierny do pnącej się w górę inflacji i cen paliw, to włodarze naszego miasta, prezydent Ryszard Grobelny wraz z radnymi Platformy Obywatelskiej, postanowili zignorować postulat tysięcy Poznaniaków i Poznanianek. I to w momencie, gdy wielu grupom spadają realne dochody, wzrasta bezrobocie i koszty utrzymania.

Obywatelski projekt uchwały powstrzymującej dalsze podwyżki cen biletów został odrzucony. Dlaczego? Bowiem władza - obdarowani hojnie dietami czy premiami radni i miejscy urzędnicy jeżdżący limuzynami - za nic ma demokrację i postulaty mieszkańców. Ostatnią rzeczą, którą powinniśmy zrobić to podwinąć ogon, spuścić głowę i pogodzić się z werdyktem polityków. Pokażmy, że możemy się zorganizować!

Już teraz - z dnia na dzień - coraz więcej ludzi nie kupuje biletu. Niektórzy wybierają spacer, inni samochód, jeszcze inni rower. Komunikacja miejska musi być dobrem dostępnym dla wszystkich, dlatego ŚRODĘ 16 STYCZNIA ogłaszamy dniem bojkotu komunikacji miejskiej! Jeżeli nie musisz - nie korzystaj z niej. Przekazujmy sobie (nie tylko tego dnia) ważne jeszcze bilety. Stanowczo reagujmy na działania „kanarów” i stawajmy w obronie tych, którzy podwyżkom powiedzą stanowcze „nie” i zaczną jeździć na gapę.

Dokonajmy aktu obywatelskiego nieposłuszeństwa, do którego zmusza nas antyspołeczna polityka władz miejskich! Ci, którzy mają już sieciówkę nich przybędą w geście solidarności i odmówią jej okazania podczas ewentualnej kontroli!

Już wkrótce: Wielkopolskie Powstanie Komunikacyjne!

2,60 zl. i ani grosza więcej!

Solidarność naszą bronią!


Ludzie czytają....

Licytacja Rozbratu: najczęściej zadawane pytania

04-07-2019 / Rozbrat zostaje!

Teren Rozbratu jest zagrożony licytacją za długi pewnej prywatnej firmy. Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania wokół tego problemu.

Nocne ataki bojówkarzy przed Marszem Równości

08-07-2019 / Poznań

W nocy 6 lipca "aktywiści" Młodzież Wszechpolska Poznań oraz ich sympatycy, min. znany już z wcześniejszych ataków Remigiusz Stalewski, właściciel...

Zbiórka na Zemstę!

08-07-2019 / Ruch wolnościowy

Anarchistyczny Klub/Księgarnia Zemsta jest świeżo po przeprowadzce, która bardzo nadwyrężyła finansowo ekipę. Potrzebne Wasze wsparcie! Poniżej przekazujemy link i treść...

„Rozbrat is here to stay!” The oldest squat…

29-06-2019 / News in english

In October, Rozbrat squat is celebrating its 25th birthday, but its future is uncertain. A bailiff is preparing to auction...