Robotnicy budowlani z Piaskowej nie podjęli dziś prac remontowych

  • rozbrat.org
  • czwartek, 31 styczeń 2013
Trwający od kilkunastu dni remont kamienicy przy ulicy Piaskowej stał się uciążliwy dla lokatorów. Istnieją uzasadnione przypuszczenia, ze jest on prowadzony przede wszystkim w celu zmuszenia ich do wyprowadzki. Dochodzi do zalania mieszkań, czy przebicia ścian w zajętych lokalach. W czasie ostatnich mrozów na klatkach schodowych stopnie i mury były pokryte lodem. Informowaliśmy o problemie wczoraj (czytaj TUTAJ).

Pracownicy z kilku firm budowlanych, którzy pracują na posesji, nie byli świadomi sytuacji. Dziś działacze i działaczki Federacji Anarchistycznej, Wielkopolskiego Stowarzyszenia Lokatorów i sami mieszkańcy kamienicy na Piaskowej zjawili się o 7.00, aby porozmawiać z pracownikami i przedstawić sytuację. Rozdano specjalnie przygotowane ulotki informacyjne, wzywające do zaprzestania nękania lokatorów.

Próbował interweniować obecny ochroniarz, ale jego groźby zostały zignorowane. Ostatecznie, po półtorej godziny, dwa samochody dostawczo-osobowe z robotnikami odjechały. Nie podjęli oni dzisiaj żadnych pracy na terenie kamienicy.

Wielkopolskie Stowarzyszenie Lokatorów żąda zatrzymania ciężkich robót budowlanych do czasu zakończenia toczących się negocjacji między kancelariami reprezentującymi właściciela i lokatorów.

Ludzie czytają....

Guzik dostaniesz, Rozbrat zostaje!

17-06-2019 / Rozbrat zostaje!

Poniedziałkowe popołudnie na pewno zostanie zapamiętane przez komornika Bartosza Guzika. Zgodnie z medialnymi szacunkami nawet kilkaset osób zgromadziło się przed...

„Alarm!” Fałszywe informacje dziennikarzy z TVP

06-06-2019 / Poznań

5 czerwca TVP wyemitowała „reportaż” z serii „Alarm!”. Jak podaje TVP jest to: „Reporterski program telewizyjnej Jedynki, w którym pojawiają...

Licytacja Rozbratu: najczęściej zadawane pytania

04-07-2019 / Rozbrat zostaje!

Teren Rozbratu jest zagrożony licytacją za długi pewnej prywatnej firmy. Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania wokół tego problemu.

Co dalej z Rozbratem? Dyskusja w WTK

15-06-2019 / Rozbrat zostaje!

Wartość terenu Rozbratu szacowana jest na sześć milionów złotych. Przy zbudowaniu tam budynków mieszkalnych zysk deweloperski może wynieść kilkanaście milionów...