Śruba i Pucek razem na antenie WTK

  • rozbrat.org
  • poniedziałek, 11 luty 2013
W poniedziałkowym, wieczornym programie WTK „Otwarta Antena” tematem przewodnim ma być kwestia zadłużonych lokatorów.  Do programu zaproszono dyrektora Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych Jarosława Pucka, przedstawiciela Stowarzyszenia Właścicieli Prywatnych Kamienic Jarosława Pospiecha oraz… Piotra Śrubę „czyściciela kamienic”. Przedstawiciel Wielkopolskiego Stowarzyszenia Lokatorów w takim układzie odmówił udziału w programie.

Przypomnijmy, że Piotr Śruba jest odpowiedzialny za nękanie lokatorów z wielu poznańskich kamienic. W jednym przypadku (ulica Stolarska) dostał nawet sądowy zakaz zbliżania się do nieruchomości. Do arsenału jego metod leży m.in. odcinanie lokatorom gazu, wody, niszczenia kanalizacji, podrzucanie szczurów i insektów, zalewanie mieszkań itd. Piotr Śruba wielokrotnie grozi mieszkańcom zarządzanych przez siebie kamienic.

W tych okolicznościach zapraszanie Piotra Śruby do rozmów – jak zrobił to Wojewoda Wielkopolski – czy programów telewizyjnych dotyczących spraw lokatorski, jest nie do zaakceptowania. Uwiarygodnia go to i – co gorsza – uwiarygodnia też jego metody działania w oczach opinii publicznej.

Z drugiej strony jest rzeczą symptomatyczna, że w jednym programie obok siebie wystąpią dwie osoby będące symbolem antylokatorskiej polityki w Poznaniu: Piotr Śruba i Jarosław Pucek.

Ludzie czytają....

Licytacja Rozbratu: najczęściej zadawane pytania

04-07-2019 / Rozbrat zostaje!

Teren Rozbratu jest zagrożony licytacją za długi pewnej prywatnej firmy. Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania wokół tego problemu.

Nocne ataki bojówkarzy przed Marszem Równości

08-07-2019 / Poznań

W nocy 6 lipca "aktywiści" Młodzież Wszechpolska Poznań oraz ich sympatycy, min. znany już z wcześniejszych ataków Remigiusz Stalewski, właściciel...

Zbiórka na Zemstę!

08-07-2019 / Ruch wolnościowy

Anarchistyczny Klub/Księgarnia Zemsta jest świeżo po przeprowadzce, która bardzo nadwyrężyła finansowo ekipę. Potrzebne Wasze wsparcie! Poniżej przekazujemy link i treść...

„Rozbrat is here to stay!” The oldest squat…

29-06-2019 / News in english

In October, Rozbrat squat is celebrating its 25th birthday, but its future is uncertain. A bailiff is preparing to auction...