Kłamcy! Grobelny oszukał radnych – ci podnieśli ceny biletów

  • rozbrat.org
  • niedziela, 01 grudzień 2013
Gazeta Wyborcza ujawniła, że podczas dyskusji nt. podwyżek cen biletów komunikacji miejskiej w grudniu 2012 roku, urząd miasta okłamał radnych, przedstawiając zawyżone dane dotyczące sprzedaży biletów. Powołując się na nieprawdziwe dane, Grobelny wówczas utrzymywał, że cena biletów nie ma tak dużego wpływu na wysokość wpływów do kasy MKP. Na tej podstawie radni przegłosowali podwyżki.

Przypomnijmy, że zignorowano wówczas pierwszą w Poznaniu uchwałę obywatelską. Zebrano 16 tys. podpisów Poznaniaków pod jej projektem wstrzymującej podwyżki cen biletów. Została odrzucona. W tym samym czasie miały miejsce także protesty społeczne (Wielkopolskie Powstanie Komunikacyjne). Część radnych się wahała, bowiem wiele danych sugerowało spadek sprzedaży biletów. Fałszywe informacje przekazane radzie przez urząd i Zarząd Transportu Miejskiego miały ich ostatecznie przekonać. W istocie tak się stało – przegłosowano wzrost cen biletów od 1 stycznia 2013 roku.

Informacje o manipulacji ujawniło prasie Stowarzyszenie Inwestycje dla Poznania. Jeden z jego działaczy powiedział Gazecie Wyborczej: „To na pewno miało wpływ na decyzję radnych. Przecież jednym z naczelnych punktów sporu było, czy sprzedaż biletów rośnie, czy maleje. Urzędnicy, z prezydentem na czele przekonywali, że jednak rośnie.” „Teraz okazuje się, że wcale nie było tak dobrze” – dodał.

W błąd została wprowadzona nie tylko rada, ale wszyscy mieszkańcy Poznania, żywo zainteresowani debatą nt. cen biletów komunikacji miejskiej. Przypadek ten ujawnia, że władza Grobelnego opiera się już tylko na manipulacji opinią publiczną i kłamstwie. Kilkanaście tysięcy Poznaniaków, którzy podpisali się pod projektem uchwały obywatelskiej, mogą poczuć się jakby im napluto w twarz. Tymczasem radni PO, mający większość w radzie, już są gotowi rozgrzeszyć prezydenta, sugerując, że to jedynie pomyłka, a nie oszustwo.

To kolejny skandal i kompromitacja elit władzy w Poznaniu.

Ludzie czytają....

Licytacja Rozbratu: najczęściej zadawane pytania

04-07-2019 / Rozbrat zostaje!

Teren Rozbratu jest zagrożony licytacją za długi pewnej prywatnej firmy. Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania wokół tego problemu.

Nocne ataki bojówkarzy przed Marszem Równości

08-07-2019 / Poznań

W nocy 6 lipca "aktywiści" Młodzież Wszechpolska Poznań oraz ich sympatycy, min. znany już z wcześniejszych ataków Remigiusz Stalewski, właściciel...

Zbiórka na Zemstę!

08-07-2019 / Ruch wolnościowy

Anarchistyczny Klub/Księgarnia Zemsta jest świeżo po przeprowadzce, która bardzo nadwyrężyła finansowo ekipę. Potrzebne Wasze wsparcie! Poniżej przekazujemy link i treść...

„Rozbrat is here to stay!” The oldest squat…

29-06-2019 / News in english

In October, Rozbrat squat is celebrating its 25th birthday, but its future is uncertain. A bailiff is preparing to auction...