System pracy najemnej jest wynikiem przywłaszczenia indywidualnego narzędzi produkcji i ziemi; jest on zarazem koniecznym warunkiem rozwoju produkcji kapitalistycznej: wraz z nią musi też zginąć.
Piotr Kropotkin

Ankieta dla kandydatów i kandydatki na prezydenta dotycząca przyszłości terenów zieleni w Poznaniu

rozbrat.org

stop betonowym parkomPublikujemy ankietę, która została wysłana przez Koalicję ZaZieleń Poznań do wszystkich osób kandydujących na prezydenta Poznania.

 

------------------------------

 

Poznań, 08.10.2018 r.

 

 

Ankieta dla kandydatów i kandydatki na prezydenta dotycząca przyszłości terenów zieleni w Poznaniu

 

Koalicja ZaZieleń Poznań jest społeczną inicjatywą skupiającą radnych osiedli z Naramowic i Umultowa, Kolektyw Kąpielisko, Kolektyw Rozbrat, Stowarzyszenie Zielony Grunwald, Stowarzyszenie Zielona Starołęka, członków zarządu klubu Łuczniczego Surma działającego w Parku Kasprowicza oraz społeczników zabiegających o Park Rataje. Skupiamy się na obronie przed zabudową terenów zieleni w Poznaniu. Jesteśmy inicjatywą, która podkreśla znaczenie zieleni w kształtowaniu procesów miastotwórczych Poznania.

(Załączamy skróconą wersję wydanego przez nas raportu pt. „Obszary zieleni w Poznaniu zagrożone zabudową. Raport nt. antyekologicznej polityki władz miasta”)

W niniejszej ankiecie zebraliśmy najważniejsze zagadnienia, które dotyczą naszych codziennych działań w konkretnych obszarach miasta. W związku z nadchodzącymi wyborami samorządowymi zwracamy się do wszystkich kandydatów na prezydenta Poznania z prośbą o odpowiedź na poniższe pytania. Tym sposobem pragniemy dowiedzieć się jakimi priorytetami będzie kierować się przyszły prezydent Poznania pod względem rozwoju obszarów zieleni w mieście.

 

Odpowiedzi prosimy udzielać drogą mailową na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

1. Jednym z pięciu priorytetów Strategii Rozwoju Miasta Poznania 2020+ jest „Zielone, mobilne miasto”. Priorytet ten ma być realizowany poprzez działania takie jak m.in.:

· Zachowanie, poprawa jakości i rozwój terenów zieleni, w szczególności systemu klinowopierścieniowego oraz zabytkowych założeń zieleni.

· Racjonalne korzystanie z zasobów środowiskowych oraz ich odzyskiwanie.

· Rozwijanie form ochrony przyrody oraz edukacji przyrodniczej

W  jaki sposób zamierza Pani/Pan realizować każde z tych działań, mając na uwadze fakt, że miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego nie są wystarczających narzędziem do ochrony terenów zieleni?

 

2. Czy po objęciu urzędu prezydenta/radnego, zdecyduje się Pan/Pani na:

· TAK/NIE całościową inwentaryzację drzewostanu Poznania?

· TAK/NIE stworzenie Rady ds Zieleni przy Prezydencie  i stanowiska ogrodnika miejskiego oraz przyrodnika miejskiego?

· TAK/NIE włączenie nieużytków w zakres działań Zarządu Zieleni Miejskiej poprzez stosowne zapisy w statucie ZZM?

· TAK/NIE wprowadzenie rozwiązań ułatwiających zakładanie i długotrwałe prowadzenie ogrodów społecznych  przez mieszkańców, stowarzyszenia, instytucje kultury oraz zespołu odpowiedzialnego za systemową współpracę miasto-mieszkańcy?

 

3. Czy po objęciu urzędu prezydenta/radnego, będzie Pani/Pan dążyć do:

· TAK/NIE intensyfikacji zabudowy terenów zieleni na obszarach zajmowanych przez Kolektyw Kąpielisko, ŁKS Surma, Kolektyw Rozbrat i na obszarze Starołęki Małej (przy ul. Fortecznej)?

· TAK/NIE przeznaczenia całości ul. Umultowskiej dla transportu samochodowego?

· TAK/NIE przeprowadzenia kompleksowej kontroli inwestycji w Parku Rataje?

· TAK/NIE budowy Centralnego Szpitala Klinicznego bez dalszych konsultacji z mieszkańcami?

· TAK/NIE rozszerzenia terenów zieleni na Naramowicach?

Koalicja ZaZieleń Poznań

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Nie masz uprawnień, aby dodawać komentarze. Musisz się zarejestrować

Najnowsza publicystyka

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Harry Cleaver, „Teoria kryzysu jako teoria walki klas” (PDF)

Walka klas :: 23 października :: Komentarze (0)

Harry Cleaver, „Teoria kryzysu jako teoria walki klas” (PDF)

Fragment wstępu do polskiego wydania książki Harrego Cleavera pt. Teoria kryzysu jako teoria walki klas, która w 2017 r. ukazała się nakładem Wydawnictwa A+. Cała książka w formacie PDF do pobrania tutaj.  

Więcej...

Sędzia w procesie osób oskarżonych po Czarnym Proteście jest uprzedzona do anarchistów?

Kontrola społeczna :: 08 września :: Komentarze (0)

Sędzia w procesie osób oskarżonych po Czarnym Proteście jest uprzedzona do anarchistów?

3 października 2016 roku w Poznaniu, część osób uczestniczących w tzw. czarnym proteście skierowała się, po zakończeniu głównej demonstracji, pod biuro PiS, by wyrazić swój sprzeciw wobec rządowych planów zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej. Na miejscu demonstrujący zastali policjantów, w których stronę ktoś z tłumu rzucił kilka świec dymnych. W odpowiedzi funkcjonariusze...

Więcej...

Hodowla zwierząt futerkowych wywołuje falę protestów

Ekologia :: 30 sierpnia :: Komentarze (0)

Hodowla zwierząt  futerkowych wywołuje falę protestów

Obecnie w Polsce toczy się dyskusja nad całkowitym ustawowym zakazem hodowli zwierząt na futra. Projekt nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, gdzie zapisano zakaz hodowli na futra, utknął w sejmie. Organizacje proanimalistyczne planują ogólnopolską demonstrację w Warszawie, która odbędzie się 13 września.

Więcej...

W zakładach pracy panuje zamordyzm rodem z XIX w., ochroniarki z kongresu to nie incydent – polemika z „Krytyką Polityczną”

Kontrola społeczna :: 21 lipca :: Komentarze (0)

W zakładach pracy panuje zamordyzm rodem z XIX w., ochroniarki z kongresu to nie incydent  – polemika z „Krytyką Polityczną”

Magdalena Malinowska pracownica firmy Amazon działająca w OZZ Inicjatywa Pracownicza, współorganizatorka Socjalnego Kongresu Kobiet   Nagłośnienie problemów pracownic ochrony, które zostały zatrudnione przez organizatorki ostatniego Kongresu Kobiet, wywołało pewne zainteresowanie opinii publicznej w tym również środowiska Krytyki Politycznej. Niedawne teksty napisane przez Izabelę Desperak (link) oraz Michała Sutowskiego wraz z Agnieszką Wiśniewską...

Więcej...

Solidarnie z represjonowanymi po Czarnym Protescie - kronika wydarzeń. Apel o wsparcie!

Kontrola społeczna :: 05 lipca :: Komentarze (0)

Solidarnie z represjonowanymi po Czarnym Protescie - kronika wydarzeń. Apel o wsparcie!

Wszystkie osoby które widziały zatrzymanie Gosi C., Macieja H. i Jacka S. i/lub takie, które posiadają dowody mogące świadczyć na rzecz osób oskarżonych w sprawie za Czarny Protest w Poznaniu prosimy o pilny kontakt - ackpoznan@gmail.com !   Ponizej dokładna "kronika" wydarzeń:

Więcej...

Translate page

Belarusian Bulgarian Chinese (Simplified) Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Finnish French German Greek Hungarian Icelandic Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Norwegian Portuguese Romanian Russian Serbian Spanish Swedish Ukrainian