Radykalna teoria nie ma nic do stracenia i do szanowania. Krytykuje siebie, jak i wszystko inne. Nie jest doktryną, którą trzeba przyjąć na wiarę, ale prowizorycznym uogólnieniem, które wymaga ciągłej weryfikacji.
Ken Knabb

Poznań Ławica: Czerwona kartka dla prezesa LOT-u

rozbrat.org

miniaturapikietalot26 października na lotnisku Ławica w Poznaniu miała miejsce akcja informacyjna dotycząca trwającego strajku załogi LOT-u.

Przed halą odlotów stanęliśmy z hasłami: „Popieramy strajk w LOT”, „Przywrócić wszystkich zwolnionych”, „Odwołać prezesa”, „Umów o pracę – nie śmieciówkom” oraz z bezpośrednim przesłaniem dla strajkujących: „Poznań trzyma za Was kciuki”. Rozdaliśmy pasażerom ulotki dotyczące postulatów strajkujących, rozmawialiśmy z lokalnymi mediami oraz trzymaliśmy czerwone kartki, dedykowane prezesowi Milczarskiemu, który powinien odejść po tym, jak zwolnił dyscyplinarnie Monikę Żelazki i pozostałych kilkadziesiąt osób.

Treść rozdawanej ulotki:

 

ZAŁOGI LOTU STRAJKUJĄ I POTRZEBUJĄ WSPARCIA!
ZŁE WARUNKI PRACY I PRZEMĘCZENIE PERSONELU = ZAGROŻENIE DLA BEZPIECZEŃSTWA PASAŻERÓW!

Załogi są przemęczone i regularnie poddawane mobbingowi ze strony przełożonych. Większość personelu latającego, wbrew własnej woli, pracuje na samozatrudnieniu. W 2013 roku dyrekcja wypowiedziała regulamin wynagradzania i obniżyła pensje, zaś od stycznia 2017 sytuacja ulega ciągłemu pogorszeniu.
Pasażerowie powinni znać fakty na temat warunków pracy personelu pokładowego i trwającego strajku. Złe warunki pracy pracowników LOT bezpośrednio przekładają się na ich bezpieczeństwo. Zarząd spółki LOT ponosi odpowiedzialność nie tylko za wyzyski i gnębienie pracowników ale także za narażanie życia i zdrowia pasażerów.

Zwracamy się z apelem do pasażerów i pracowników innych linii lotniczych o wyrazy solidarności.

18 X piloci i stewardesy przystąpili do strajku domagając się:
– przywrócenia do pracy, zwolnionej niezgodnie z prawem Moniki Żelazik, przewodniczącej Związku Zawodowego Personelu Pokładowego i Lotniczego (ZZPPiL)
– anulowania nagany kapitanowi Adamowi Rzeszotowi, przewodniczącemu
Związku Zawodowego Pilotów Komunikacyjnych PLL LOT (ZZPK)
– sprawiedliwego regulaminu wynagradzania
– zaprzestania nękania i upokarzania pracowników
Wiosną, po ponad trzech latach bezskutecznych negocjacji, piloci i stewardesy zorganizowali referendum strajkowe. 90% uczestników opowiedziała się za strajkiem. W wyniku tych działań, Przewodnicząca ZZPPiL została dyscyplinarnie zwolniona. Natomiast przewodniczący ZZPK dostał naganę za wypowiadanie się na temat bezpieczeństwa lotów. Zarząd PLL LOT stara się uciszyć głos załogi oraz szantażować strajkujących. Nie ma na to zgody!

DOŚĆ ŁAMANIA PRAW PRACOWNICZYCH!

1 copy copy copy copy copy copy 

2 copy copy

3 copy copy copy copy

4 copy copy copy


Tymczasem na ulicach poznańskich miast pojawiły się trzy bilbordy:

bilbord-1

bilbro2

bilbord-3

Nie masz uprawnień, aby dodawać komentarze. Musisz się zarejestrować

Najnowsza publicystyka

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Harry Cleaver, „Teoria kryzysu jako teoria walki klas” (PDF)

Walka klas :: 23 października :: Komentarze (0)

Harry Cleaver, „Teoria kryzysu jako teoria walki klas” (PDF)

Fragment wstępu do polskiego wydania książki Harrego Cleavera pt. Teoria kryzysu jako teoria walki klas, która w 2017 r. ukazała się nakładem Wydawnictwa A+. Cała książka w formacie PDF do pobrania tutaj.  

Więcej...

Sędzia w procesie osób oskarżonych po Czarnym Proteście jest uprzedzona do anarchistów?

Kontrola społeczna :: 08 września :: Komentarze (0)

Sędzia w procesie osób oskarżonych po Czarnym Proteście jest uprzedzona do anarchistów?

3 października 2016 roku w Poznaniu, część osób uczestniczących w tzw. czarnym proteście skierowała się, po zakończeniu głównej demonstracji, pod biuro PiS, by wyrazić swój sprzeciw wobec rządowych planów zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej. Na miejscu demonstrujący zastali policjantów, w których stronę ktoś z tłumu rzucił kilka świec dymnych. W odpowiedzi funkcjonariusze...

Więcej...

Hodowla zwierząt futerkowych wywołuje falę protestów

Ekologia :: 30 sierpnia :: Komentarze (0)

Hodowla zwierząt  futerkowych wywołuje falę protestów

Obecnie w Polsce toczy się dyskusja nad całkowitym ustawowym zakazem hodowli zwierząt na futra. Projekt nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, gdzie zapisano zakaz hodowli na futra, utknął w sejmie. Organizacje proanimalistyczne planują ogólnopolską demonstrację w Warszawie, która odbędzie się 13 września.

Więcej...

W zakładach pracy panuje zamordyzm rodem z XIX w., ochroniarki z kongresu to nie incydent – polemika z „Krytyką Polityczną”

Kontrola społeczna :: 21 lipca :: Komentarze (0)

W zakładach pracy panuje zamordyzm rodem z XIX w., ochroniarki z kongresu to nie incydent  – polemika z „Krytyką Polityczną”

Magdalena Malinowska pracownica firmy Amazon działająca w OZZ Inicjatywa Pracownicza, współorganizatorka Socjalnego Kongresu Kobiet   Nagłośnienie problemów pracownic ochrony, które zostały zatrudnione przez organizatorki ostatniego Kongresu Kobiet, wywołało pewne zainteresowanie opinii publicznej w tym również środowiska Krytyki Politycznej. Niedawne teksty napisane przez Izabelę Desperak (link) oraz Michała Sutowskiego wraz z Agnieszką Wiśniewską...

Więcej...

Solidarnie z represjonowanymi po Czarnym Protescie - kronika wydarzeń. Apel o wsparcie!

Kontrola społeczna :: 05 lipca :: Komentarze (0)

Solidarnie z represjonowanymi po Czarnym Protescie - kronika wydarzeń. Apel o wsparcie!

Wszystkie osoby które widziały zatrzymanie Gosi C., Macieja H. i Jacka S. i/lub takie, które posiadają dowody mogące świadczyć na rzecz osób oskarżonych w sprawie za Czarny Protest w Poznaniu prosimy o pilny kontakt - ackpoznan@gmail.com !   Ponizej dokładna "kronika" wydarzeń:

Więcej...

Translate page

Belarusian Bulgarian Chinese (Simplified) Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Finnish French German Greek Hungarian Icelandic Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Norwegian Portuguese Romanian Russian Serbian Spanish Swedish Ukrainian