Rewolucja to zmiana wartości, nie jakaś banalna modyfikacja norm. Wraz z rewolucją rodzą się nowe sytuacje, nowe instytucje a stare warunki i przywileje są niszczone, atmosfera sprawiedliwości i równości zaczyna zajmować miejsce tyranii i podziałów społecznych.
Alfredo Bonanno

Relacja z demonstracji przeciwko chowowi przemysłowemu.

rozbrat.org
W związku z odbywającymi się w Hali Arena w Poznaniu, w dniach 29-30 stycznia, XIII Międzynarodowymi Targami  FERMA ŚWIŃ i DROBIU (http://www.targiferma.com.pl/nowy/index.php?art=57&gr=20), odbyła się demonstracja przeciwko chowowi przemysłowemu.


Aktywiści grupy vegeON już w piątek i sobotę rano wchodzili na teren targów. Przebrani w białe fartuchy rozdawali ulotki informacyjne na temat łamania praw zwierząt oraz ciemnych stron hodowli przemysłowej.
Demonstracja rozpoczęła się o godzinie 13.oo koło Marycha (Plac Wiosny Ludów). Grupa miłośników i obrońców praw zwierząt ruszyła ulicą Szkolną z transparentami: „CHÓW PRZEMYSŁOWY=DEGRADACJA ŚRODOWISKA”, „MIĘSO TO MORDERSTWO”, „KAŻDA KLATKA TO WIĘZIENIE. WSZYSTKIE ISTOTY MAJĄ PRAWO DO WOLNOŚCI!! „CHÓW PRZEMYSŁOWY ŚMIERDZI!”.  Demonstranci, wspierani przez sambę, rozdając przechodnim ulotki oraz krzycząc:”MIĘSO TO MORDERSTWO!!” przeszli dalej na Stary Rynek i ulicą Padarweskiego na Plac Wolności.
Po południu wszyscy głodni i zmarznięci (i przede wszystkim przyjazdni) zostali zaproszeni na Skłot Rozbrat. Tam czekał już wegański obiadek.
O godzinie 17.oo, również na skłocie, odbył się ciekawy wykład Uli Zarosy (filozofki z Uniwersytetu Szczecińskiego) pod tytułem: „Podmiot vs. Przedmiot. Hodowla przemysłowa a wyzwolenie zwierząt”.
W zwiazku z odbywającą się demonstracją, jak również ramach benefitu na działalność grupy vegeON, koło 21.oo zaczęły grać zespoły Blind Date oraz Regres. Serwowane były pyszne wegańskie przysmaki. Po koncertach na małej koncertowni odbyło się taneczne afterparty w Kulawym Mule.
CHÓW PRZEMYSŁOWY ŚMIERDZI – DOSŁOWNIE I W PRZENOŚNI. CZAS NAJWYŻSZY MÓWIĆ O TYM GŁOŚNO...

fotorelacjaTego samego autora

Brak pasujących artykułów


Nie masz uprawnień, aby dodawać komentarze. Musisz się zarejestrować

Reklama

Najnowsza publicystyka

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Policyjne nadużycia - Igor Stachowiak nie był jedyny

Kontrola społeczna :: 24 maja :: Komentarze (0)

Policyjne nadużycia - Igor Stachowiak nie był jedyny

W ostatnich dniach cała Polska dowiedziała się, że Igor Stachowiak był torturowany i został zabity przez funkcjonariuszy policji. Środowisko anarchistyczne wielokrotnie alarmowały, że dochodzi do tego typu nadużyć, nie tylko na komisariatach, ale też np. w trakcie protestów społecznych. W Poznaniu systematycznie organizowano pod sądami i komisariatami pikiety i akcje...

Więcej...

Poznańscy neofaszyści nie mogą się czuć bezkarni

Walka klas :: 21 maja :: Komentarze (0)

Poznańscy neofaszyści nie mogą się czuć bezkarni

Organizacje nacjonalistyczne i neofaszystowskie zawsze starają się uchodzić za organizację o charakterze politycznym. Dzieje się tak nawet wtedy, gdy całe spektrum ich aktywności sprowadza się do działań czysto bojówkarskich (np. bicia i zastraszania swoich oponentów) i propagandowych, których celem jest wyłącznie podsycanie nienawiści do określonych grup społecznych (kiedyś do Żydów,...

Więcej...

Biznes „Scenowy”

Walka klas :: 08 maja :: Komentarze (0)

Biznes „Scenowy”

Scena - miejsce gry aktorów w teatrze, oddzielone od widowni kurtyną. To pierwsza definicja słowa scena, jaką podaje Słownik Języka Polskiego, chyba najbardziej oczywista i jako pierwsza przychodząca na myśl osobom niezaangażowanym w żaden sposób w ruch wolnościowy, squaterski, działalność anarchistyczną czy lewicową. Jednak w przypadku w/w osób słowo to w...

Więcej...

Przemówienie Jarosława Urbańskiego z sobotniej demonstracji - Nacjonalizm nie przejdzie!

Kontrola społeczna :: 10 kwietnia :: Komentarze (0)

Przemówienie Jarosława Urbańskiego z sobotniej demonstracji - Nacjonalizm nie przejdzie!

Rządząca partia, PiS, nie może uniknąć odpowiedzialności za wzrost fali przemocy wobec osób innej narodowości. PiS jest odpowiedzialny za atmosferę pogardy dla obcych i za strach przed obcymi.

Więcej...

Przemówienie Anny Karoliny Kłys z sobotniej demonstracji - Nacjonalizm nie przejdzie!

Kontrola społeczna :: 09 kwietnia :: Komentarze (0)

Przemówienie Anny Karoliny Kłys z sobotniej demonstracji - Nacjonalizm nie przejdzie!

„Lokal tylko dla chrześcijan”, „Żydów nie przyjmujemy”, „Tylko dla aryjczyków! – tablice tej treści wisiały w witrynach kawiarni, restauracji i hoteli, Zarząd Związku Restauratorów, Związek Towarzystw Kupieckich, Związek Właścicieli Domów i Nieruchomości głosiły oficjalnie, że nie będą zatrudniać ani obsługiwać osób nie będących aryjczykami, że Żydom nie można wynajmować mieszkań,...

Więcej...

Translate page

Belarusian Bulgarian Chinese (Simplified) Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Finnish French German Greek Hungarian Icelandic Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Norwegian Portuguese Romanian Russian Serbian Spanish Swedish Ukrainian