Posiedzenie Komisji Krajowej IP

  • poniedziałek, 08 luty 2010
W niedzielę 7 lutego, w Poznaniu odbyło się posiedzenie Komisji Krajowej Inicjatywy Pracowniczej. Oprócz członków KK, wzięło w niej udział kilkunastu przedstawicieli różnych ośrodków i zakładów pracy.  Ustalono najważniejsze działania na najbliższe miesiące oraz przedyskutowano działania związku, jakie podjęto w ostatnich miesiącach.W Warszawie 27 lutego odbędzie się robocze spotkanie przedstawicieli OZZ Inicjatywa Pracownicza i Lewicowej Alternatywy nt. pracowników czasowych i agencyjnych. Celem konferencji będzie ustalenie strategii działań w przypadku tego segmentu rynku pracy.
W drugiej połowie marca 2010 roku z wizytą do Wielkiej Brytanii, na zaproszenie IWW, uda się delegacja Inicjatywy Pracowniczej, w tym przedstawiciel Komisji Krajowej Andrzej Kliś. Celem wyjazdu jest nawiązanie ściślejszej współpracy oraz wymiana doświadczeń w zakresie wspierania spółdzielczości pracy.

Ustalono, że w dnia 17-18 kwietnia odbędzie się roboczy zjazd Inicjatywy Pracowniczej. Jego zadaniem będzie przede wszystkim debata nad strategią związku, oraz przygotowanie się do zjazdu sprawozdawczo-wyborczego wiosną 2011 r. Miejsce zjazdu nie zostało jeszcze ustalone. Rozważane jest Poznań lub Katowice.

W pierwszej połowie lipca, pod Zbąszynkiem, prawdopodobnie odbędzie się drugi Obóz Letni IP. Środowisko poznańskie podjęło się jego przygotowania i powiadomi w najbliższym czasie o ostatecznych decyzjach.

Omówiono też problemy strategiczne dla działań  związku, jak miejsce i zakres działań lokatorskich oraz zasady działania w przypadkach podobnych do sytuacji w Opatowie. Podjęto szereg uchwał.  Sekretarz związku zdał sprawozdanie z sytuacji finansowej Inicjatywy Pracowniczej.

Ludzie czytają....

Biji Rojava! - Kurdowie się nie poddają

11-10-2019 / Walka klas

Od kilku dni z całego świata płyną doniesienia o tureckiej agresji na położoną w północnej Syrii Rożawę, multietniczy, autonomiczny region...

Jesteśmy, działamy, Rozbratu nie oddamy - relacja z demonstracji

18-09-2019 / Rozbrat zostaje!

14 września o godzinie 13:00 na ulicy Pułaskiego, tuż przy istniejącym już 25 lat skłocie Rozbrat, rozpoczął się protest w...

Business as usual

21-10-2019 / Poznań

W poprzedni weekend postanowiliśmy przypomnieć o roli banku PKO BP, w inwestycji która będzie mieć katastrofalny wpływ na nasz klimat...

Mniej mitów, więcej faktów o Rozbracie

09-10-2019 / Rozbrat zostaje!

Rozmowa na temat sytuacji prawnej skłotu z Antonim Wiesztortem, działaczem warszawskiego i poznańskiego ruchu lokatorskiego, członkiem Kolektywu Rozbrat.