OZZ IP:Popieramy Od:zysk – ludzie ponad zyski!

  • Ogólnopolski Związek Zawodowy Inicjatywa Pracownicza
  • poniedziałek, 17 marzec 2014
20 marca ma dojść do drugiej licytacji „Od:zysku” czyli kamienicy przy poznańskim Starym Rynku, która jest okupowana od blisko roku. Wcześniej kamienica stała przez wiele lat pusta i zaniedbana, gdyż została porzucona przed dawnego właściciela. Budynek został nakładem olbrzymiej pracy i własnych środków przystosowany do zamieszkania i prowadzenia działalności społecznej. Mieszkają tu aktywiści społeczni, studentki, osoby ubogie, które wcześniej były eksmitowane z innych poznańskich kamienic. Dla wielu z nich Od:zysk jest jedyną szansą na to, by mieć dach nad głową. 

Inicjatywa Pracownicza wielokrotnie korzystała z przestrzeni Od:zysku, organizując tu min. wykłady i spotkania dyskusyjne. Wielokrotnie też mieszkańcy i mieszkanki Od:zysku obecni byli na pikietach pracowniczych – min. wyrażając solidarność z pracownicami żłobków i sprzątaczkami z poznańskiego uniwersytetu, uczestnicząc w jesiennej mobilizacji „czas na strajk generalny” czy rozdając ulotki pod zakładami pracy.

Organizując się w miejscach pracy, na ulicach miast i w odzyskiwanych kamienicach tworzymy jeden ruch, który walczy o odzyskanie naszego życia spod kontroli prywatnych firm i banków. Sprzedaż i likwidacja Od:zysku będzie dla nas również oznaczać atak w samą ideę samoorganizacji i pomocy wzajemnej – a taki atak w jednego z nas jest dla nas atakiem w nas wszystkich!

Dlatego Inicjatywa Pracownicza wyraża poparcie dla Od:zysku i zachęca wszystkich do licznego uczestnictwa w demonstracji 20 marca o godz. 15:30 w Poznaniu pod hasłem „Odzyskujemy 30.000 pustostanów!”. Od:zysk zostaje!

OZZ Inicjatywa Pracownicza – Komisja Krajowa

odzysk razem5

Ludzie czytają....

Przeciwko tureckiej inwazji! Stop rzezi Kurdyjek i Kurdów!

10-10-2019 / Świat

Pod cyniczną nazwą „Źródło pokoju” 9 października wojska tureckie, na rozkaz prezydenta Erdogana rozpoczęły inwazję militarną w północnej Syrii. W...

Business as usual

21-10-2019 / Poznań

W poprzedni weekend postanowiliśmy przypomnieć o roli banku PKO BP, w inwestycji która będzie mieć katastrofalny wpływ na nasz klimat...

Biji Rojava! - Kurdowie się nie poddają

11-10-2019 / Walka klas

Od kilku dni z całego świata płyną doniesienia o tureckiej agresji na położoną w północnej Syrii Rożawę, multietniczy, autonomiczny region...

Mniej mitów, więcej faktów o Rozbracie

09-10-2019 / Rozbrat zostaje!

Rozmowa na temat sytuacji prawnej skłotu z Antonim Wiesztortem, działaczem warszawskiego i poznańskiego ruchu lokatorskiego, członkiem Kolektywu Rozbrat.