OZZ IP:Popieramy Od:zysk – ludzie ponad zyski!

  • Ogólnopolski Związek Zawodowy Inicjatywa Pracownicza
  • poniedziałek, 17 marzec 2014
20 marca ma dojść do drugiej licytacji „Od:zysku” czyli kamienicy przy poznańskim Starym Rynku, która jest okupowana od blisko roku. Wcześniej kamienica stała przez wiele lat pusta i zaniedbana, gdyż została porzucona przed dawnego właściciela. Budynek został nakładem olbrzymiej pracy i własnych środków przystosowany do zamieszkania i prowadzenia działalności społecznej. Mieszkają tu aktywiści społeczni, studentki, osoby ubogie, które wcześniej były eksmitowane z innych poznańskich kamienic. Dla wielu z nich Od:zysk jest jedyną szansą na to, by mieć dach nad głową. 

Inicjatywa Pracownicza wielokrotnie korzystała z przestrzeni Od:zysku, organizując tu min. wykłady i spotkania dyskusyjne. Wielokrotnie też mieszkańcy i mieszkanki Od:zysku obecni byli na pikietach pracowniczych – min. wyrażając solidarność z pracownicami żłobków i sprzątaczkami z poznańskiego uniwersytetu, uczestnicząc w jesiennej mobilizacji „czas na strajk generalny” czy rozdając ulotki pod zakładami pracy.

Organizując się w miejscach pracy, na ulicach miast i w odzyskiwanych kamienicach tworzymy jeden ruch, który walczy o odzyskanie naszego życia spod kontroli prywatnych firm i banków. Sprzedaż i likwidacja Od:zysku będzie dla nas również oznaczać atak w samą ideę samoorganizacji i pomocy wzajemnej – a taki atak w jednego z nas jest dla nas atakiem w nas wszystkich!

Dlatego Inicjatywa Pracownicza wyraża poparcie dla Od:zysku i zachęca wszystkich do licznego uczestnictwa w demonstracji 20 marca o godz. 15:30 w Poznaniu pod hasłem „Odzyskujemy 30.000 pustostanów!”. Od:zysk zostaje!

OZZ Inicjatywa Pracownicza – Komisja Krajowa

odzysk razem5

Ludzie czytają....

Licytacja Rozbratu: najczęściej zadawane pytania

04-07-2019 / Rozbrat zostaje!

Teren Rozbratu jest zagrożony licytacją za długi pewnej prywatnej firmy. Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania wokół tego problemu.

Nocne ataki bojówkarzy przed Marszem Równości

08-07-2019 / Poznań

W nocy 6 lipca "aktywiści" Młodzież Wszechpolska Poznań oraz ich sympatycy, min. znany już z wcześniejszych ataków Remigiusz Stalewski, właściciel...

Zbiórka na Zemstę!

08-07-2019 / Ruch wolnościowy

Anarchistyczny Klub/Księgarnia Zemsta jest świeżo po przeprowadzce, która bardzo nadwyrężyła finansowo ekipę. Potrzebne Wasze wsparcie! Poniżej przekazujemy link i treść...

„Rozbrat is here to stay!” The oldest squat…

29-06-2019 / News in english

In October, Rozbrat squat is celebrating its 25th birthday, but its future is uncertain. A bailiff is preparing to auction...