Rozkład jazdy

Kalendarz wydarzeń

INFO TOUR: Ende Gelände i Obóz dla Klimatu

Środa, 12 Czerwiec 2019, godz. 19:30

Miejsce  Rozbrat, ul. Pułaskiego 21 a, Poznań


Walczmy wspólnie o sprawiedliwość - społeczną i klimatyczną! // INFO TOUR: Ende Gelände i Obóz dla Klimatu


Albo zaczniemy działać teraz, albo czeka nas klimatyczna katastrofa. Zostało nam kilkanaście lat, aby powstrzymać możliwe skutki obecnej polityki. Nie będziemy więc czekać i biernie się przyglądać!

Zmiany klimatu wynikają z systemowego wyzysku środowiska naturalnego i ludzi. Wyzysk ten prowadzi do pogłębiania się nierówności społecznych, rabunkowej gospodarki energetycznej i zwiększania globalnego wydobycia. Decyzyjność o losach planety nie może więc pozostać w rękach polityków i wielkiego biznesu, nastawionych na krótkofalowe korzyści. Wraz z upływem czasu staje się nad wyraz oczywiste, że szczyty klimatyczne czy deklaracje obniżenia emisji CO2 to tylko pozorowanie działań, aby wąskie grupy interesu zachowały kontrolę nad nastrojami społecznymi i tym samym status quo.

Przeciwstawienie się tym procesom wymaga współdziałania i połączenia sił wszystkich, którzy nie zgadzają się żyć w świecie nierówności i ubóstwa, w miejscu zanieczyszczonym, zniszczonym, pozbawionym naturalnych lasów i bioróżnorodności. Istnieją przecież alternatywy. Już najwyższy czas, aby decyzyjność o naszej przyszłości przeszła w ręce ruchów oddolnych – czyli nas wszystkich.

Obozy klimatyczne, organizowane co roku w całej Europie są miejscem, gdzie możemy się organizować, nawiązać kontakty, wspólnie okazać sprzeciw i działać!

 


Wydarzenie rozpoczęło się -229 dni temu