Rozkład jazdy

Kalendarz wydarzeń

Komorniku, NIE licytuj! Rozbrat zostaje - pikieta

Poniedziałek, 17 Czerwiec 2019, godz. 15:00

Miejsce  Kochanowskiego 4, Poznań


Komornik Bartosz Guzik chce zlicytować działkę, którą zajmuje Rozbrat. Działa na zlecenie handlarzy długami, firmy Finance Project Polska. Spółka ta kupiła dług firmy Darex, która porzuciła teren przy ul. Pułaskiego w latach 90. Komornik wycenił Rozbrat i pobliskie działki na ok. 6 mln zł. Licytacja może zostać ogłoszona w każdej chwili i może dojść do niej 2 tygodnie od momentu ogłoszenia.

Komornik dąży do licytacji bez względu na skargi składane przez działkowców i mieszkańców Rozbratu. Komornik oddalił wniosek o zwolnienie nieruchomości spod egzekucji, nie biorąc pod uwagę, że w toku jest sprawa o zasiedzenie. Działkowcy złożyli skargę na opis i oszacowanie nieruchomości, wskazując na zaniechania związane z błędnymi pomiarami budynków, błędną wyceną i prowadzeniem postępowania bez udziału Skarbu Państwa, jako osoby posiadającej tytuł prawny do tego terenu.

Wyrażamy sprzeciw wobec dziań komornika! Dlatego ogłaszamy mobilizację na 17 czerwca (poniedziałek) o godz 15:00. Będziemy demonstrować przed biurem komornika, ul. Kochanowskiego 4/6, z hasłem: „KOMORNIKU, NIE LICYTUJ!”. Komornik ma w tym czasie dyżur – skoro wysyłane do niego pisma nie zadziałały, niech usłyszy nasz głos z ulicy!

Prosimy o wsparcie wszystkich przyjaciół Rozbratu, ale również działkowców i wszystkie osoby zaniepokojone wycinką w zachodnim klinie zieleni, do której nieuchronnie doprowadzi decyzja komornika. Rozbrat działając społecznie od 25 lat, jest ważniejszy od zysków komorników i spekulantów nieruchomościami!

 


Wydarzenie rozpoczęło się -156 dni temu