Rozkład jazdy

Kalendarz wydarzeń

Demonstracja w obronie Rozbratu!

Sobota, 14 Wrzesień 2019, godz. 13:00

 


Nasz opór trwa. 14 września demonstracja w obronie Rozbratu

Oświadczenie Kolektywu Rozbrat

Kolektyw Rozbrat cały czas prowadzi działania mające na celu obronę skłotu i centrum społeczno-kulturalnego przed likwidacją. Jak informowaliśmy Was poprzednim razem, jeden z komorników podjął próbę zlicytowania działki i budynków, w których funkcjonuje Rozbrat. Jednak data licytacji nie została jeszcze wyznaczona. Nie wykluczamy, że jest to efekt naszych nacisków i poparcia, jakie otrzymujemy z całej Polski i świata.

Dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia, którego nam udzielacie.

Jednocześnie Kolektyw spotkał się z przedstawicielami poznańskiego urzędu miasta reprezentującego samorząd. Naszym celem było przekonanie ich, że wiele wskazuje na to, iż działka, na której mieści się Rozbrat, trafiła w ręce obecnego właściciela – firmy Darex – na zasadach przekrętu. Uzyskaliśmy obietnicę, że miasto jeszcze raz przyjrzy się sprawie i jeżeli będzie taka możliwość, podejmie kroki prawne w obronie interesu samorządu. Ponieważ pojawiły się nowe dowody w tej kwestii, Kolektyw równolegle podjął nowe kroki prawne zmierzające do zablokowania eksmisji.

W dalszym ciągu toczy się proces o zasiedzenie Rozbratu przez Stowarzyszanie Inicjatyw Społecznych Ulica – skupiające członków i członkinie Kolektywu Rozbrat. Trwa on już piąty rok. Byłoby absurdem, gdyby okazało się, że firma, która wyłudziła działkę – wzięła kredyt pod jej zastaw i nigdy go nie spłaciła, nie interesowała się terenem przez blisko 30 lat, nie wywiązywała się ze swoich zobowiązań – miała mieć większe do niej prawa, niż nasza wspólnota, która od 25 lat działa na rzecz miasta i broni interesów jego mieszkańców.

Jednocześnie deklarujemy, że jeżeli teren ten zostanie przez nas formalnie przejęty przez zasiedzenie, przekażemy go na własność mieszkańcom Poznania. Naszym jedynym celem jest bowiem obrona społecznego, niekomercyjnego i ekologicznego charakteru tego miejsca.

Wiemy też, jakie firmy deweloperskie są zainteresowane terenem Rozbratu i ostrzegamy, że jeżeli podejmą kroki wrogie nam, nie pozostaniemy na ten fakt obojętni.

Kolektyw Rozbrat podjął decyzję, że 14 września – w czasie odbywającego się festiwalu z okazji 25-lecia Rozbratu – odbędzie się demonstracja. Przejdziemy ulicami miasta, aby pokazać naszą determinację w obronie Rozbratu i wartości, jakie on reprezentuje. Walczymy o Poznań bez eksmisji, biedy i wyzysku. Apelujemy do Was o liczne w niej uczestnictwo.

start demonstracji: Rozbrat, ul.Pułaskiego 21a

https://www.facebook.com/events/378846052797447/

demo 25 lat druk2

 

 


Wydarzenie rozpoczęło się -156 dni temu