Rozkład jazdy

Kalendarz wydarzeń

25 Lecie Rozbratu XXV

Sobota, 14 Wrzesień 2019, godz. 18:00

Miejsce  Rozbrat, ul. Pułaskiego 21 a, Poznań


plakatleciedlugi

To już 25 lat!

Zapraszamy Was na nasze urodziny!

To już 25 lat od momentu, gdy Rozbrat pojawił się na mapie Poznania, wypełniając to miasto polityczną, społeczną i kulturalną treścią. Przez ten czas odbyło się u nas tysiące koncertów, debat, pokazów, wernisaży, wydarzeń sportowych, warsztatów i innych form edukacji wzajemnej. Współtworzymy od wielu lat ruch pracowniczy, lokatorski, antyfaszystowski, feministyczny, ekologiczny. To tu powstały, w wyniku dyskusji i działań, m.in. Wielkopolskie Stowarzyszenie Lokatorów, Inicjatywa Pracownicza czy Poznaniacy Przeciwko Myśliwym.

Nasze 25-lecie będzie huczne, bo oprócz koncertów, wystaw i pokazów, organizujemy także demonstrację solidarnościową. Rozbrat znalazł się w opałach, o czym przeczytacie szerzej TUTAJ. Wasze wsparcie jest bardzo potrzebne!

Przybywajcie tłumnie na urodziny! Przybywajcie tłumnie na demonstrację! Zapraszamy!
Solidarność naszą bronią!
Rozbrat zostaje!


13.00 Demonstracja w obronie Rozbratu!

Start koncertów 19.00

WØJNA
Mister X
What We Feel
Lvmen
SUPER GIRL & ROMANTIC BOYS

Afterparty: Dirty Disco Girls crew prosto z Toronto

+ plener

  + Demo slam
godz. 17-19

Po przejściu przez miasto w manifestacji w obronie Rozbratu, jego mieszkańców, dziedzictwa i przyszłości, będziemy mieli jeszcze niejedno do powiedzenia.
 
Spotkajmy się więc na otwartym turnieju slamowym, żeby wykrzyczeć, tym razem każdy osobno, swoją radość lub strach, poezję i prozę. Zbierzmy się, żeby się wysłuchać.
 
Nagrodami dla czterech osób, które dojdą do półfinału i finału będą wejściówki na tegodniowe koncerty. Zaczynamy równo o 17:00. Liczba miejsc w turnieju jest ograniczona. Zapisy przyjmujemy na miejscu, przed turniejem, u prowadzącego lub za pośrednictwem maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Podczas slamu każdy występujący/a w pojedynczej rundzie, ma 3 minuty na przedstawienie (także przeczytanie) swojego autorskiego tekstu. Nie wolno przy tym korzystać z rekwizytów i muzyki. Można czytać z kartek i telefonów. Teksty mogą mieć dowolną formę literacką i dotyczyć dowolnego tematu. Mogą także powstawać jako improwizacja. Po dwóch lub trzech występach cała zebrana publiczność głosuje na osobę, którą chciałaby zobaczyć w kolejnych rundach. Turniej trwa maksymalnie 4 rundy. Jeśli kiedykolwiek głosy publiczności rozłożą się równo między występujących, następuje trwająca 1 minutę dogrywka i nowe głosowanie. Rozwiązywaniem kwestii nieuwzględnionych w regulaminie oraz jego interpretacją zajmuje się osoba prowadząca turniej.

+ 19-20   Andrzej Dupa unplugged (bandcamp)

+ wystawy
  - "25 zdjęć na 25-lecie"
  - "25 plakatów na 25-lecie"
  - Gościem lecia będzie też świetny artysta Elías Taño. Elías to hiszpański ilustrator pochodzący z Walencji. Maluje grupy ludzi uwypuklających różne ideały. Lubi gadać, pić, dyskutować, rzucać bluźnierstwami i palić papierosy. Publikuje ziny (zavka, arros negre, deberes femeninos), tworzy plakaty i wzory na koszulki. Maluje też murale w miastach na całym świecie.

Jeden z takich murali – ilustrujący 25 lat naszych walk – powstanie na Rozbracie. Efekt końcowy zobaczycie podczas lecia. Planujemy też małą wystawę prac Eliasa, które będziecie mogli również kupić na prowadzonym przez niego stoisku.

www.eliastano.es

+ film
godz. 17, Mała Koncertownia
  "Ini Scene Kami Juga"//"To także nasza Scena"

  Wywiad z dziewczynami wywodzącymi sią z Indonezyjskiej sceny hc/punk. O tym, jak widzą ten ruch z perspektywy czasu, jak hc/punk wpłynął na ich życie i zmienił pogląd na otaczającą  rzeczywistość w tym muzułmanskim kraju. Znaczna część z nich dalej bierze udział w tworzeniu sceny - od muzyki i sztuki po kolektywy bedące siłą napądową indonezyjskiej sceny diy.

+ distra

+ vegan szama

+ more

Wjazd 40/dzień, 60/karnet

PIĄTEK


Imprezy towarzyszące:

+ Poznań bez eksmisji, wyzysku i biedy! 25 lat Rozbratu – wystawa/info punkt w Galerii Arsenał

+ Nie można eksmitować idei. Nie ma Poznania bez Rozbratu - wystawa w Galerii Tak

 


Wydarzenie rozpoczęło się -156 dni temu