Rozkład jazdy

Kalendarz wydarzeń

Wyzysk i pedicure- spotkanie nt. outsourcingu

Środa, 16 Październik 2019, godz. 19:00

Miejsce  Teatr Ósmego Dnia Ratajczaka 44, 61-728 Poznań


71754071 2136157056689261 3612951052313165824 n

Ogólnopolski Związek Zawodowy Inicjatywa Pracownicza podjął interwencję w sprawie 20 osób zatrudnionych przez firmy zewnętrzne na portierniach w sześciu obiektach administrowanych przez poznański Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych. Mimo że stwierdzono szereg poważnych nieprawidłowości, miasto faktycznie legitymizuje wyzysk.

Nasze wielomiesięczne starania nie przyniosły skutków. Niedawno rozstrzygnięto kolejny przetarg, w ramach którego osoby pracujące w miejskich budynkach przejęły kolejne firmy. Część osób straciła pracę, kolejne nie są pewne swojego losu.

Podczas spotkania chcemy przedstawić szczegóły tych procederów oraz omówić je w szerszym kontekście. W segmencie rynku pracy, gdzie funkcjonują osoby starsze, o pracę wcale nie jest łatwo. Niskie wynagrodzenia są regułą, „umowy śmieciowe” codziennością, a łamanie praw pracowniczych nagminne. Większość pracujących w naszych portierniach osób to kobiety, nierzadko dorabiające do emerytury. Chcemy zwrócić uwagę na ten problem i zaapelować do władz miasta o zaprzestanie godzących w prawa pracownicze praktyk.

W dyskusji udział wezmą:
Katarzyna Duda - z Instytutu Lassalle'a i CentrumCSR. Autorka raportu "Outsourcing usług ochrony oraz utrzymania czystości w instytucjach publicznych".

Marta Mazurek - pełnomocniczka ds. polityki równości i różnorodności w Gabinecie Marszałka Województwa Wielkopolskiego, przewodnicząca Zespołu ds. równości i różnorodności przy Prezydencie Miasta Poznania, radna miejska.

Agnieszka Mróz - Inicjatywa Pracownicza, walczyła o prawa osób zatrudnionych na outsourcingu

Janusz Łankiewicz - walczył w sprawie osób zatrudnionych na outsourcingu na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu

Jarosław Urbański - Inicjatywa Pracownicza, socjolog i aktywista

Specjalnym gościem spotkania będzie również pani Izabela Terlecka - jedna z osób pokrzywdzonych przez szkodliwe praktyki outsourcingu.

Serdecznie zapraszamy do dyskusji!

facebook

 


Wydarzenie rozpoczęło się -131 dni temu