Rozkład jazdy

Kalendarz wydarzeń

Kulawe Piątki!: "Zielona pożywka" (1973) + vegan hot dogi!

Piątek, 22 Listopad 2019, godz. 20:00

Miejsce  Rozbrat ul.Pułaskiego 21a


Lato odeszło, a zatem z Kina Letniego przechodzimy płynnie w Kulawe Piątki - wieczorki w Kulawym Mule! Znacie to miejsce z imprez, ostatnio też pokazów i dyskusji. Chcemy je częściej wykorzystywać, by organizować tam wystawy, prezentacje, projekcje, dyskusje, różne mało dotychczas obecne formy aktywności kulturalnej. Odzyskujemy to dla siebie i dla Was!

Tym razem zapraszamy na kultową i niestety aktualną dystopię, a towarzyszyć nam będą znane i lubiane wegańskie hot dogi od Kuchnia Różnych Doznań:

ZIELONA POŻYWKA (SOLYLENT GREEN)
1973| 97 min.| reż Richard Fleischer|

Lata 20. XXI wieku, przeludniony Nowy Jork przeżywa klęskę głodu spowodowaną katastrofą ekologiczną. Jedynym pożywieniem koczujących w każdym zakamarku miasta ludzi jest tytułowa "pożywka", której zdobycie wywołuje codzienne zamieszki. Przez świat nędzy i niesprawiedliwości, otaczający wyspy przepychu, kroczy bezwzględny policjant Thorn (Charlton Heston). Mimo szorstkich obyczajów, Thorn nie jest taki jak ludzie, których spotyka na swojej drodze. Kierują nim poczucie obowiązku, sprawiedliwości i solidarności międzyludzkiej, a przede wszystkim skrywane pod maską obojętności uczucia, przyjaźni, miłości i chęci poszukiwania szczęścia. Wszystko to doprowadza go na trop wielkiej afery, która sięga samych szczytów władzy.

"Zielona pożywka" to jedna z najważniejszych eko-dystopii w historii kina.

https://www.facebook.com/events/401625927385252/

 


Wydarzenie rozpoczęło się -341 dni temu