KRYZYS HUMANITARNY, A NIE UCHODŹCZY - sprzeciw wobec zbrodniczych działań władz na granicy!!!

Rozkład jazdy

Kalendarz wydarzeń

KRYZYS HUMANITARNY, A NIE UCHODŹCZY - sprzeciw wobec zbrodniczych działań władz na granicy!!!

Niedziela, 26 Wrzesień 2021, godz. 16:30

Miejsce  Pomnik Starego Marycha w Poznaniu


Kryzys humanitarny w postaci zbrodniczych działań władz Polski i Białorusi wobec migrantów i migrantek na granicy nie może dalej być ignorowany. Władze utrudniają nam niesienie bezpośredniej pomocy i zbieranie informacji na temat szczegółów sytuacji osób, które cierpią i umierają z powodu świadomych, bezdusznych, wykalkulowanych działań tych władz. Sytuacja jest krytyczna, musimy protestować, wywierać presję i nagłaśniać !!!
 
W trakcie naszego protestu chcemy oddać głos uchodźcom i uchodźczyniom, migrantkom i migrantom, a także ich bliskim,
zapraszamy Was do wypowiedzenia się!
 
Załączamy apel grupy Granica:
APEL O NAGŁAŚNIANIE SYTUACJI UCHODŹCÓW NA GRANICY POLSKO-BIAŁORUSKIEJ.
PROSIMY O UDOSTĘPNIANIE!!!!!!
ENG BELOW / DE UNTEN / ESP ABAJO / FR EN BAS
Tlumaczenia w linku : https://we.tl/t-4nj9jd3nxZ
 
Jesteśmy z oddolnej grupy Granica. Pomagamy osobom, które znalazły się na granicy polsko-białoruskiej, jak również analizujemy i nagłaśniamy sytuację.
Polski UNHCR oraz PCK nie przebywają na miejscu, nie udzielają pomocy uchodźcom na granicy oraz właściwie nie reagują na obecne okoliczności. Prosimy was o wsparcie.
Poniżej zamieszczamy tekst informacyjny w języku polskim, angielskim, niemieckim, hiszpańskim i francuskim do udostępnienia.
Prosimy wszystkie aktywistki i aktywistów o natychmiastową mobilizację w miastach, w związku z obecną sytuacją na granicy Polsko-Białoruskiej.
Potrzebne są akcje i demonstracje prouchodźcze pod konsulatami polskimi i białoruskimi w Polsce oraz w reszcie Europy. Pomocna będzie każda akcja protestacyjna. OBECNIE MAMY JUŻ DO CZYNIENIA Z KRYZYSEM HUMANITARNYM.
Rząd Polski systematycznie łamie założenia Konwencji Genewskiej. Gwarantuje ona prawo do złożenia wniosku o ochronę międzynarodową każdej osobie, która się o nią ubiega, niezależnie od miejsca przekroczenia granicy. Od momentu złożenia deklaracji powinna rozpocząć się procedura, zapewniająca bezpieczeństwo tej osoby oraz innym.
Obecnie polski rząd stosuje strategię push-backów. To nielegalna i brutalna praktyka cofania uchodźców pod lufy białoruskich wojsk. Służby te wcielają dokładnie tę samą taktykę, wypychając uchodźców z powrotem na stronę polską. W konsekwencji wykończone osoby wciąż przeganiane są z jednej strony na drugą. Temperatury na wschodzie Polski z dnia na dzień obniżają się, czego skutkiem będzie coraz większa ilość zgonów wynikających z hipotermii, głodu i zmęczenia. Taka sytuacja dotyczy prawdopodobnie setek osób.
SZLAK MIGRACYJNY PROWADZĄCY PRZEZ BIAŁORUŚ NIE JEST BEZPIECZNY!
Potrzebujemy waszego wsparcia w postaci presji na polskie władze!
Nikt nie jest nielegalny! Solidarność naszą bronią!

https://www.facebook.com/events/548142416477392

 


Wydarzenie rozpoczęło się -21 dni temu