VALERY MESS / QULTURKA / CZERWONE KOŚCIOŁY

Rozkład jazdy

Kalendarz wydarzeń

VALERY MESS / QULTURKA / CZERWONE KOŚCIOŁY

Piątek, 23 Wrzesień 2022, godz. 19:00

Miejsce  ROZBRAT ul. Pułaskiego 21A,


VALERY MESS
Korzenie bydgoskiej kontrkultury niezależnej w muzycznych odnogach sięgają pierwszych lat 80. XX wieku. Pionierem jest Abaddon. Lata 90. to ekspansja Upside Down. Schyłek dekady to czas Good 4 Nothing.
Wszystkie trzy zespoły eksplorując pokłady punk-rocka, przetrwały do dzisiaj pod postacią Valery Mess.
Rok 2015 to czas publikacji oficjalnego demo CD i koncertowe podróże po bezdrożach województwa kujawsko-pomorskiego. Początek roku 2016 to realizacja nagrań na kolejną pozycję w dyskografii EP „Ist End” i dla odmiany wyjazdy do województw ościennych po drogach ekspresowych. Dotychczasowe formaty audio/video są jednak tylko forpocztą do pełnowymiarowej płyty, która przygotowana, czeka wspólnie z Lou Rocked Boys na otwarcie w roku 2017 i bramki biletowe na autostradach całej Europy.
Płytą „Granice absurdu” (CD) zespół osiągnął to, o czym marzył. Dojechał obwodnicą Bydgoszczy tam, gdzie jeszcze nie był i grał dla publiczności, której wcześniej nie znał, po drodze realizując klipy do wybranych utworów („Plan”, „Z innej planety”). Odzew na koncertach, zainteresowanie w przestrzeni internetowej (YT, Bandcamp.com), a także okazyjne składanki płytowe z utworami VM motywująco podziałały na trio.
Jesienią roku 2020 po raz kolejny pod okiem Jarka Hejmanna, rozpoczął się proces rejestracji piosenek, o których można powiedzieć, że w warstwie tekstowej są sumą obserwacji zmieniającej się dynamicznie rzeczywistości, a w warstwie muzycznej to ciągle Punk Rock z ogniem w sercu.
Rok 2021 to czas edycji premiery płyty “Tonie mój kraj”, na której znajdzie się 12 premierowych piosenek.
 
QULTURKA
(Piła)
Muzycznie zespół QULTURKA jest mocno zakorzeniony w punkrocku, ale czerpie też inspiracje z pozytywnych i skocznych dźwięków ska. Uzupełniające się wokale damski i męski, gitary, bas oraz perkusja tworzą mocny ale przyjemny w odbiorze tzw. „pilski klimat”. Ideologicznie świadomie i celowo zespół wspiera akcje antyrasistowskie, wolnościowe i ekologiczne.
Zespół powstał w Pile w 1995r. Przez 26 lat istnienia zespół wydał kilka płyt i zagrał sporo koncertów u boku bardzo znanych zespołów oraz na wielu festiwalach, w tym m.in. na WOODSTOCK.
Wokalistów Qulturki można usłyszeć m.in. na płycie zespołu STRACHY NA LACHY – „TO”. Cover zespołu REPUBLIKA "Paryż-Moskwa 17.15", nagrany przez zespół w 2018 roku, stal się singlem i otwiera płytę „RE[punk]BLIKA”.
Oficjalny Facebook: http://www.facebook.com/qulturka.band
You tube: https://www.youtube.com/user/qulturkaband/about
CZERWONE KOŚCIOŁY
(punk rock Złotów)
Oficjalny Facebook:
https://www.facebook.com/profile.php?id=100063522402709

https://www.facebook.com/events/1166674817229446

 


Wydarzenie rozpoczęło się -5 dni temu