Rozkład jazdy

Kalendarz wydarzeń

Warsztaty z elektryki domowej: Część 2: Typowe awarie

Czwartek, 16 Lipiec 2020, godz. 19:00

Miejsce  Rozbrat ul.Pułaskiego 21a


Warsztaty z elektryki domowej. Część 2: Typowe awarie
 
 
/uwaga: Część 2 jest adresowana do osób, które wzięły udział w Części 1 - oprócz słuchania i oglądania będzie wiele zadań i zagadek. Niebawem zrobię kolejną Część 1 warsztatów.
 
Czy wracając do domu w nocy boisz się włączyć światło?
Czy musisz pogłaskać przedłużacz albo gniazdko żeby naładować laptopa?
Czy dotykając pralki masz wrażanie że spływa na ciebie energia?
 
Zapraszamy na cykl warsztatów dotyczących domowej elektryki!
Planujemy wiele części; na pierwszych warsztatach zaznajomisz się z pojęciami dotyczącymi prądu i zużyciem energii przez urządzenia w domu. W dalszych zajmiemy się typowymi problemami i ich zrozumieniem. Ze wszystkimi wytrwałymi będziemy oceniać na ile możemy samemu coś naprawić i eksperymentować z przygotowanymi specjalnie eksponatami.
 
Warsztaty planuję zrobić w małych grupach, ok. 10 osobowych. Chciałbym przekazać poczucie sprawczości wobec rzeczy technicznych jak i metody radzenia sobie z drobnymi usterkami. Kładę jednocześnie duży nacisk na bezpieczeńtwo, normy i wyczucie, kiedy czegoś nie dotykać. Pierwsze warszaty będą mocno teoretyczne, ale jestem świadomy, że od słuchania się wiele nie nauczy, więc mam przygotowanych wiele eksponatów do dotykania i zagadek. Od pół roku zbieram wszystkie dzikie i zepsute ewenementy elektryczne ze sqatu specjanie na tą okazję!

 


Wydarzenie rozpoczęło się -29 dni temu