Oczekujemy waszego oporu! Odezwa berlińskich skłotersów z Liebig 14

  • Liebig 14
  • piątek, 28 styczeń 2011
2 lutego 2011 policja będzie próbowała eksmitować skłot Liebig 14 w Berlinie Fredrikshain – dla nas to poważny problem. Wisząca nad Liebig 14 eksmisja jest atakiem na nas wszystkich i dlatego nie pozostawimy tego bez odzewu. Nasz gniew obróci się w potężną demonstrację 29.01.2011.
Sytuacja, w której kolejna autonomiczna przestrzeń mieszkaniowa zostaje poddana zniszczeniu jest oburzająca. Niestety jest to tylko kropla w morzu problemów. Na Fredrikshain jak i w innych dzielnicach śródmiejskich, gentryfikacja od dawna nie jest już nowością. Nie wiele kolorowych przestrzeni przebija się przez wypolerowaną do złudzenia wielkość nowoczesnych miast. Monitorowanie i kontrola przestrzeni publicznych ciągle narasta. W tym samym czasie wzrasta też poziom gniewu. Neoliberalna restrukturyzacja obszarów miejskich zagraża zwłaszcza słabo usytuowanej grupie społecznej, imigrantom oraz tym którzy z różnych względów żyją na społecznej krawędzi. Wzrastające opłaty za czynsz odciągają ludzi z miast, daleko od spraw które ułatwiają życie, czyli takich jak struktury socjalne czy rozwój kultury. W miastach pozostały jedynie bezosobowe, drogie koktailbary oraz jednolita zabudowa budynków bez architektonicznego wyrazu rozróżniającą się jedynie tonem szarości. Wszystko to „ozdobione jest” służbami ochrony oraz całodobowym monitoringiem miast. Nie chodzi nam jedynie o ratowanie własnej dupy. NIE!! – chcemy miasta dla wszystkich!!!

Jesteśmy świadomi, że realia często odbiegają od naszych wyobrażeń. Nasze pomysły są decydujące właśnie tu i teraz! Wspólnie eksperymentujemy i szukamy najlepszej drogi do zbudowania wspólnoty wykluczającej różne formy hierarchii społecznej takich jak rasizm oraz seksizm. To walka przeciwko pokusom, wejścia na drogę do ułożonego i łatwiejszego życia – jednakże złudnego! Nie chodzi o to aby zbudować mały, idealny świat, lecz miejsca w których można realizować opór przeciwko rządzącym.

Jesteśmy świadomi, iż windowanie w górę czynszów, uciskanie i wysiedlanie jest tylko częścią kapitalistycznej rzeczywistości. Naszym zdaniem właściwe jest nie tylko krytykowanie postawy mającej na celu gnębienie i wykluczanie ludzi lecz także  jej atakowanie.

Samodzielnie rewitalizujmy przestrzenie miejskie! Walczmy o wolne przestrzenie! Brońmy Liebig 14

Ludzie czytają....

Otwarcie Wolnego Ogrodu Miejskiego Bogdanka

26-04-2021 / Poznań

24 kwietnia miało miejsce oficjalne otwarcie Wolnego Ogrodu Miejskiego Bogdanka (WOMB). Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w pracę nad przygotowaniem tego wydarzenia...

Kopi bleibt! Rozbrat support Kopi!

12-05-2021 / Ruch wolnościowy

Jako poznańskie środowisko wolnościowe, wielokrotnie mogliśmy liczyć na wsparcie ze strony osób związanych ze skłotem Kopi w Berlinie. Poczynając od...