Akcja w fabryce DAD Polska

  • rozbrat.org
  • poniedziałek, 04 maj 2009
Dziś w południe kilkunastu działaczy Inicjatywy Pracowniczej i zwolnionych pracowników DAD wspartych przez Federację Anarchistyczną zorganizowało pikietę informacyjno-protestacyjną w zakładach DAD Polska. Dyrekcja DAD nielegalnie zwolniła w ostatnim tygodniu kwietnia czworo działaczy Inicjatywy Pracowniczej, krótko potem jak otrzymała informację o powstaniu związku na terenie firmy.  Tym razem działacze IP, nie ograniczyli się do akcji pod firmą, ale weszli na teren zakładu, rozdając ulotki na halach produkcyjnych, informując przez megafon o sytuacji i rozmawiając z pracownikami. Następnie delegacja związkowców z IP udała się do biura szefa Claude Verschelden. W rozmowie z szefem zażądano przywrócenia do pracy zwolnionych związkowców. Szef firmy odmówił wobec delegacji związkowej i przybyłych mediów ustosunkowania się do kwestii nielegalnego zwolnienia związkowców.
W międzyczasie do zakładu napływały coraz większe siły agencji ochroniarskiej i policji. Jednak po godzinie protestujący bez przeszkód zakończyli akcję.

Akcja spotkała się z dużą aprobatą załogi, którą do tej pory zastraszano. W DAD Polska cały czas trwa nagonka na działaczy związkowych.

Inicjatywa Pracownicza zapowiada w tej sprawie dalsze działania. Skierowano pozwy do sądu pracy i złożono zawiadomienie do Okręgowej Inspekcji Pracy.

Film

{hwdvs-player}id=12|height=400|width=600{/hwdvs-player}

Ludzie czytają....

Akcja bezpośrednia przeciwko Krzysztofowi Bosakowi

16-07-2020 / Ruch wolnościowy

27 czerwca, dzień przed wyborami prezydenckimi, zatrzymano 3 osoby, do zatrzymania jednej z nich doszło na dworcu kolejowym podczas powrotu...

Policja, policja nam dokucza

09-08-2020 / Kraj

W piątek (7.8.2020) władza wysłała nam wiadomość - sprzeciwu nie będzie. Demonstracja owego sprzeciwu środowisk LGBT+ i sojuszniczych została brutalnie...