Warszawa: Skłotersi zajmują kolejne pustostany. Interwencja policji

Warszawa: Skłotersi zajmują kolejne pustostany. Interwencja policji

  • rozbrat.org
  • poniedziałek, 26 marzec 2012
W sobotę warszawscy aktywiści zajęli kolejny pustostan w centrum miasta i od tego czasu miejsce to jest intensywnie przygotowywane do zamieszkania i działania. Dziś o godzinie 10:00 miała się odbyć tam konferencja prasowa, lecz dość liczne oddziały policji wraz z administracja budynku na czele, które pojawiły się wcześniej, skutecznie to udaremniły.

W Warszawie jest to kolejny, w krótkim czasie, przejaw coraz bardziej agresywnej polityki miasta, polegającej na bezkompromisowym atakowaniu oddolnych inicjatyw obywatelskich, tworzących z pustostanów ośrodki tętniące życiem. Są alternatywą, dla działania czy zamieszkania, wobec nieruchomości o horrendalnych czynszach. Wysokie koszty najmu "wypychają" przeciętnego mieszkańca z centrum na peryferia.

W tej chwili na zajętym przez skłotersów  terenie znajduje sie kilkadziesiąt osób, w tym aktywiści z poznańskiego skłotu Rozbrat. Budynek otoczony jest przez policję, która przygotowuje się do usunięcia przebywających tam osób.

Bezpośrednia relacja TUTAJ

Ludzie czytają....

Wolny Ogród Miejski Bogdanka

11-05-2022 / Rozbrat aktywność

WOMB jest uspołecznionym i otwartym terenem, gdzie chcemy uprawiać żywność i kwiaty, dzieląc się nie tylko przestrzenią ale także owocami...

Freedom Fighters #14 - Не Сдавайся! - Познань -…

28-06-2022 / Ruch wolnościowy

Freedom Fighters #14 - Не Сдавайся! - Познань było najbardziej międzynarodową edycją ligi, jaką do tej pory udało się zorganizować...