Pikieta pod Cegielskim

  • wtorek, 10 luty 2009
9 lutego przed siedzibą Cegielskiego odbyła się pikieta Inicjatywy Pracowniczej w związku z planami dyrekcji zmiany Statutu Spółki ograniczającymi prawo kandydowania przedstawicielom załogi HCP do zarządu firmy. W proteście wzięło udział ponad 50 osób głównie pracowników HCP, oraz przedstawiciele poznańskiej Komisji Środowiskowej IP oraz Federacji Anarchistycznej.
Jak już informowaliśmy zarząd Cegielskiego przegłosował projekt zmiany Statutu HCP S.A. Zmiana ta głównie dotyczy delegata załogi do prac w zarządzie. Wedle nowelizacji Statutu, kandydat na delegata załogi musi posiadać m.in. wyższe wykształcenie. W ten sposób zarząd zamierza odebrać prawo kandydowania na delegata załogi Marcelemu Szaremu lub innym autentycznym przedstawicielom pracowników HCP. Obecnie Marcelemu Szaremu ubiega trzyletnia kadencja. Wybory powinny się odbyć w kwietniu tego roku.

Podczas protestu przemawiali, obok Marcela Szarego, członkowie Komisji Krajowej związku Jarosław Urbański i Jacek Rosołowski. Zwrócono uwagę, że w tym przypadku mamy do czynienia z kolejnym ograniczeniem praw pracowniczych.

W przekazanej przez IP Radzie Nadzorczej i Zarządowy HCP petycji, czytamy m.in., że jedynym celem zaproponowanych zmian "jest uniemożliwienie kandydowania do Zarządu autentycznego przedstawiciela pracowników Cegielskiego. W ten sposób, zmieniając warunki wyboru delegata załogi tuż przez nadchodzącymi wyborami, obecny Zarząd HCP S.A. daje świadectwo swojej antydemokratycznej i antypracowniczej postawie".

Ludzie czytają....

2017 - Polska - I. Stachowiak 2020 - USA…

10-06-2020 / Kontrola społeczeństwa

W maju 2017 cała Polska dowiedziała się, że Igor Stachowiak był torturowany i został zabity przez funkcjonariuszy policji. Środowisko anarchistyczne...

Floyd Stachowiak

12-06-2020 / Kontrola społeczeństwa

Przemoc policyjna nie jest niczym nowym, jest to temat, który przewija się przez dyskurs społeczny regularnie od lat. Policja od...