Kopi bleibt! Rozbrat support Kopi!

Kopi bleibt! Rozbrat support Kopi!

  • środa, 12 maj 2021
Jako poznańskie środowisko wolnościowe, wielokrotnie mogliśmy liczyć na wsparcie ze strony osób związanych ze skłotem Kopi w Berlinie. Poczynając od pierwszej imprezy/spotkania benefitowego (lipiec 1997 roku), po udział w demonstracjach w obronie Rozbratu i wspieranie kampanii Rozbrat Zostaje. 
Ze swej strony również staraliśmy się uczestniczyć w protestach w obronie berlińskiego Kopi stanowiącego istotny element tamtejszego środowiska wolnościowego. Byliśmy obecni w maju 2007 roku na Międzynarodowej Demonstracji w obronie skłotu Kopi.

Kopi to skłot, który istnieje już 31 lat i swoją działalnością na stałe wpisał się działania środowisk wolnościowych, konkulturowych czy szeroki ruch walczący z  gentryfikacją. Obecnie władze Berlina prowadzą coraz mocniejszą politykę wymierzona przeciwko skłotom i innym alternatywnym projektom. Tylko w zeszłym roku kluczowe lewicowe miejsca, takie jak Liebig 34, Syndikat, Meuterei, Diesel A, Sabot Garden i G17a zostały już eksmitowane. Zagrożone ewikcją są też: Rigaer 94, Potse i Kopi Wagenplatz.

W najbliższy weekend w Berlinie odbędą się kolejne protesty w obronie Kopi i sąsiadującego z  nim Wagenburgu (placu z wagonami mieszkalnymi) najbardziej narażonego na widmo eksmisji.

soli kopi

Zachęcamy do udziału w protestach, przesyłamy solidarnościowe pozdrowienia! Sprzeciwiamy się polityce eksmisji i działaniom wymierzonym w skłot Kopi oraz całe wolnościowe środowisko w Berlinie. Solidarność naszą bronią!

Ludzie czytają....

Otwarcie Wolnego Ogrodu Miejskiego Bogdanka

26-04-2021 / Poznań

24 kwietnia miało miejsce oficjalne otwarcie Wolnego Ogrodu Miejskiego Bogdanka (WOMB). Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w pracę nad przygotowaniem tego wydarzenia...

Kopi bleibt! Rozbrat support Kopi!

12-05-2021 / Ruch wolnościowy

Jako poznańskie środowisko wolnościowe, wielokrotnie mogliśmy liczyć na wsparcie ze strony osób związanych ze skłotem Kopi w Berlinie. Poczynając od...