Archiwum koncertów - 1999

Archiwum koncertów - 1999

  • wtorek, 19 maj 2009
Archiwum w trakcie uzupełniania-----------------------------------------27.11.1999 Koncert: Poltergeist, La AferraPoltergeistprzeszywający crust z WrocławiaLa AferraJedna z naistotniejszych kapel polskiej sceny niezależnej, od wściekłego eko-anarcho punka po traansowy, psychodeliczny hardcore. Pochodzili z Kalisza. http://www.corenick.hardcore.pl/la%20affera.html_______________________________________________28.10.1999 Koncert: Kejzol, Something Like ElvisKejzolhc/punk z PoznaniaSomething Like ElvisZespół z Szubina - noise z domieszką psychodelii (i z akordeonem) porażający na płaszczyźnie brzmienia. Something Like Elvis uznany został przez polską prasę muzyczną najciekawszym debiutem w 1997 roku.Ich pierwsza płyta, "Personal Vertigo", odniosła sukces ukazując się równolegle w Polsce i w Holandii. Entuzjastyczne recenzje w naszym kraju były tylko preludium tego, co o kapeli napisał jeden z dzienników w Niemczech: "'Something Like Elvis' jest żywym dowodem, że polska kultura to nie tylko Penderecki i Kantor, ale również młoda sztuka, łącząca muzykę gitarową i performance". W październiku i listopadzie 1998 roku oraz band zagrał trasę koncertową po uznanych klubach Niemiec u boku kanadyjskiej gwiazdy alternatywnego rocka - tria NoMeansNo. Kilka miesięcy później członkowie SLE otrzymali kolejne zaproszenie, które było dla nich powodem do dumy - na swoje tournée po Europie Zachodniej grupę z Szubina zaprosił legendarny kwartet Fugazi. We wrześniu 1999 pojawił się kolejny, długo oczekiwany album - "Shape".                                                                                       (http://www.serpent.pl/koncerty/2000/kristen.html)www.myspace.com/somethinglikeelvis
______________________________________________________________________________________
16.10.1999 Koncert: T.Z.S.N.N., Usal Muszi, Action Freedom, Złodzieje Rowerów

T.Z.S.N.N.
Kapela z Poznania

Usal Muszi
Kapela z Olsztyna

Action Freedom
anarcho punk z dwoma wokalami i saksofonem, wyczuwalne wpływy Włochatego. Band z Rudy Malenieckej.

Złodzieje Rowerów
weterani emocjonalnego hardcore wciąż w wysokiej formie. Jeszcze
bardziej intensywni niż kiedykolwiek wcześniej. Do tego świetne
teksty, szczerość i 100% autentyczności!
ZxRx to doskonale znany emo hardcore'owy zespól z Zambrowa i okolic,
który powstał ponad dziesięć lat temu. Z pewnością jedna z
najważniejszych kapel w tym kraju -zawsze z trafnymi, inteligentnymi
spostrzeżeniami otaczającej rzeczywistości w swych tekstach i mocno
naładowana emocjami muzyka. Wspaniale poruszające i niezwykle trafne teksty poparte ciekawymi i intrygującymi aranżacjami.
http://forum.hard-core.pl/viewtopic.php?t=3608&highlight=zlodzieje+rowerow
www.zlodzieje.band.pl/
______________________________________________________________________________________ 


15.10.1999 Koncert: Dr Fleischman, Second Age, Lesser of Two, Post Regiment

Dr Fleischman
Zespół powstał w pierwszej połowie lat 90-tych w Pieńsku k/Zgorzelca. W roku 1995 wykształcił się trzyosobowy skład [jacek-głos, bas;michał-głos, gitara; marcin-bębny, teksty], który po trzech latach nagrał pierwszy materiał "Obrazy marzeń zamienione w ruinę" [40 minutpokombinowanego hardcore]. Został on wydany we własnym zakresie przez Caribu Records (wytwórnię założoną przez członków zespołu i jego przyjaciół, będącą także organizatorem wielu koncertów).W 1998 roku nakładem "Niezależnego Liścia" z Rzeszowa, ukazała się składanka "We are the future", na której zespół zamiescił trzy numery. Rok później została nagrana kolejna płyta zatytułowana "Upadek", wydana i tym razem przez Caribu Rec. Muzyka ewoluowała istała się bliższa klimatom jazz core, noise. W międzyczasie do zespołu dołaczył Hiena [gitara], jednak po jakims czasie opuscił zespół. Latem 2004 roku zarejestrowany został koncert Alter Piknik, wydany w formie demo [Caribu Rec.], a jesienią tegoż roku w zgorzeleckim MDK, zespół nagrał kilka nowych numerów ["medycyna tybetańska"].
(http://independent.pl/n/4662)
http://www.myspace.com/drfleischman

Second Age
Wysmienity posi - oldschool straight edge HC z Wroclawia. Zywiolowy, energetyczny, inteligentny hardcore starej szkoly jakiego w Polsce nikt jeszcze nie gral na tym poziomie...

Lesser of Two
przytłaczający rozbudowany hardcore w stylu HIS HERO IS GONE, INITIAL STATE czy ANTISCHISM z USA
(blog.myspace.cn/index.cfm?fuseaction=blog.ListAll&friendID=244904321)
http://www.purevolume.com/lesseroftwo

Post Regiment
jedna z najważniejszych grup hc/punk w Polsce lat 90-tych, założona w Warszawie w 1986 roku. Zadebiutowali dwoma demówkami "Demo'88" i "Słodka 16-tka". Jednak prawdziwy rozgłos zespół uzyskał wraz z wydaniem swojego pierwszego albumu ("Post Regiment", 1992), uznawanego za jedną z najlepszych płyt w historii polskiej sceny hc/punk. Połączył na niej umiejętnie melodyjne granie z hard corową ścianą dźwięków, doprawiając oryginalnymi, poetyckimi tekstami i świetnym wokalem Niki (bez wątpienia najlepszy żeński głos polskiego punka). Utwory z tej płyty takie jak "Czarzły", "Kolory", "Ostatni raz" czy "Farruś" stały się prawdziwymi punkowymi hitami. Kolejne płyty zespołu "Czarzły" (1996)  i "Tragedia wg Post Regiment" (1998)  zaprzeczyły zasadzie, że punkowcy wraz z wiekiem łagodnieją. Teksty zespołu stawały się coraz bardziej dosadne i zaangażowane społecznie. Równocześnie ewoluowała muzyka, którą na ostatniej płycie można określić jako czystej wody trash punk. Post Regiment był również jednym z najczęściej koncertujących za granicą polskich zespołów. Do tej pory w wielu zakątkach świata można spotkać ludzi noszących koszulki z logo zespołu, a ich płyty kupić w każdej dużej zachodniej dystrybucji hc/punk. Obecnie Post Regiment nie istnieje, a jego członkowie udzielają się w takich zespołach jak El Banda (Rolf) i PESD (Smok).
(http://hc_punk.independent.pl/post_regiment)
www.myspace.com/postregimendband
___________________________________________________________________________________________________
2.10.1999 Koncert: Hard Rozolution, 210, Stracony, Ofiary Agrafki

Hard Rezolution
Hardcore z Poznania

210
punk rock z Poznania

Stracony
Zespół powstał w 1992 roku w Kołobrzegu. Jest żywą legendą polskiej sceny punk, a jego płyty wydane zostały m.in. w USA (opublikowany przez renomowaną wytwórnię Tribal War album "Uważajcie - bomby wiszą nad waszymi głowami") czy Japonii.
W muzyce Straconego słychać inspiracje dokonaniami klasycznych brytyjskich formacji takich jak Crass, Conflict czy Flux Of Pink Indians, zespół jednak nie zamyka się w schematach lecz twórczo podchodzi do peace punkowej tradycji. Warte uwagi są także inteligentnie napisane teksty grupy, poruszające zarówno problematykę społeczno-polityczną jak i osobistą.
(ttp://msciwojek.blogspot.com/2008/05/stracony-milczenie-nas-zabija.html)

Ofiary Agrafki
Zespół powstał w czerwcu 1992r. w Miłkowicach (koło Legnicy). Skład to: Guma -git., Paluch -dr., Bieguś -voc., bas. Pierwsze próby odbywały się w domu jednego z członków zespołu, potem przenieśli się do G.O.K. w Siedliskach, a stamtąd do garażu. Ich nagrania pojawiały się w lokalnym radio Legnica. Wykonywana przez nich muzyka to prosty w formie i przekazie punk.
(http://boulipun.webpark.pl/enc.htm)
www.myspace.com/ofiary
___________________________________________________________________________________________________
04.09.1999 Koncert: Kill Your Television, Plebania, Inner Terrestrials

Kill Your Television
Noise core z Ostrzeszowa, trochę jak stara Ewa Braun albo Krzycz

Plebania
Jedno z najbardziej niezwykłych zjawisk na polskiej scenie undergroundowej? folkowej? punkowej? Pochodząca z Helu Plebania grała niegdyś czystego punk rocka, ale od kilku lata, zafascynowana kulturą Indian północnoamerykańskich postanowiła przenieść ich folklor na grunt polskiego czadowego undegroundu.
(http://wsm.serpent.pl/sklep/albumik.php,alb_id,5632)
www.myspace.com/plebania

Inner Terrestrials
Jedna z najciekawszych zespołów nurtu ska/reggae/punkowego w Europie! .
Jego twórcą jest m.in PACO, perkusista CONFLICT-ów. W zasadzie fachowcom
od punk rocka nie trzeba jakoś specjalnie tego trio przedstawiać. Tym
jednak którzy nie znają IT! a chcą dołączyć do grona wspomnianych
fachowców nie pozostaje nic innego jak wybrać się na ich koncert.
www.myspace.com/innerterrestrials
___________________________________________________________________________________________________
25.08.1999 Koncert: Deviation

Deviation
Jeden z najbardziej znanych anarcho-punkowych zespołów z Białorusi
http://deviation.by.ru
____________________________________________________________________________________________________
21.08.1999 Koncert: 99, Mutiny

99
punk z Australii

Mutiny
Folk punk for punk folk z Australii
www.myspace.com/ausmutiny
____________________________________________________________________________________________________
31.05.1999 Koncert : Silikon Fest, Citizen Fish

Silikon Fest
Szybki pogo-punk z mieszanymi wokalami. Warszawka

Citizen Fish
Klasyk ska punka. W składzie wokalista i gitarzysta legendarnych
Subhumans, a także basista Culture Shock. Na scenie nieprzerwanie od
1989 roku. W dorobku blisko 10 albumów i ponad 1000 zagranych koncertów!
www.myspace.com/citizenfishofficial

____________________________________________________________________________________________________
02.05.1999 Koncert: Homo Nulli Coloris, Hałas, Edelweiss Piraten

Homo Nulli Coloris
Kapela Gostynia - mieszanka punka i reggae

Hałas
ciekawy hc spod Poznania, w składzie Stiepan Apatii

Edelweiss Piraten
Pierwszy raz zespół zagrał 12 lat temu i od tego czasu styl grania zmienia się od prostego mocnego punka, aż do scandi crust punka. Na historie kapeli składa się wielu ludzi, koncertów, jedna płyta, mnóstwo chaosów i zawieruch, ale o to teraz my:) niebezpieczna mieszanka pomysłów, charakterów i inspiracji. Co więcej? Tylko punk rock :P Oryginalnie Edelweiss Piraten było nazwą antyfaszystowskiej grupy dzieciaków w wieku 14-18 lat działającej w Niemczech w czasie drugiej wojny światowej. Rzuciły szkole, wystąpili z Hitler Jugend, walczyli/ły z nazistami ale organizowali/ły też obozy i imprezy z gitara i własnymi piosenkami. Po ulicy chodzili/ły w grupie co było również zabronione:) Edeweißpiraten były z założenia mieszanymi grupami i w żadnym wypadku tylko chłopięcymi. Właśnie w tym się m.in. różniły od hitlerjugend, gdzie istniała segregacja. Niektóre grupy EP składały się nawet w 50% z dziewczyn i w niektórych miały one przywódcze role. Przyłączały się często też dlatego, bo nie chciały pełnić ról, które naziści przewidywali dla kobiet. Swoich akcji nie traktowali/ły jako ideologicznej wojny. Uważali/ły po prostu ze Hitler niszczy ich życie i wolność wiec chcieli/ły się z tego wyrwać. Prawie wszyscy zostali za to zabici. (info z majszitu kapeli)
www.myspace.com/edelweisspiratenband
__________________________________________________________________________________________________
05.04.1999 Koncert: Under teh Gun, Klinika

Under the Gun
Under the Gun to specyficzna mieszanka celtyckiego folka, punku i reggae. Do ich popularności przyczyniło się zapewne również i to, że nie stronili od etnicznych wycieczek na wschód. Początkowo jedynymi nagraniami Under the Gun były dwa studyjne dema, które wydano w Polsce (oczywiście mowa o wydawnictwach niezależnych, związanych z punkową dystrybucją) najpierw osobno, a później na jednej kasecie. Po reaktywacji zespół nagrał płytę "Homeland", którą do dziś można kupić na punkowych giełdach. (http://www.folkowa.art.pl/index.php?opcja=article&&aid=1074&〈=pl)
www.myspace.com/therealunderthegun 

Klinika
Zespół Klinika powstał wiosną 1993r. we Wrocławiu. Od początku swojej działalności członkowie formacji preferują taki sposób działania, który gwarantuje niezależność od układów panujących w ramach ogólnie pojętego show-businessu. Grupa rozpoczyna działalność z dość typowym zestawem instrumentów (gitara, bas, perkusja). W pierwszym etapie powstają utwory pełne spontanicznej, punkowej energii. Z czasem ten rodzaj ekspresji zaczyna łączyć się z bardziej klimatycznymi elementami, takimi jak reggae, nowa fale, folk itp. Zmienia się również brzmienie zespołu, powiększonego o drugi, żeński wokal oraz skrzypce.Wkrótce Klinika nagrywa demonstracyjną kasetę pt. "Ultimo", która ukazuje się na początku 1996r. Materiał ten jest pewnym podsumowaniem początkowego okresu działalności grupy. Po wydaniu "Ultimo" następują (nie pierwsze już) zmiany personalne.
W nowym składzie zespół trochę koncertuje, również za granicą. W połowie 1997r. kończy się praca nad przygotowaniem nowego materiału. Po otrzymaniu błogosławieństwa od wydawnictwa Nikt Nic Nie Wie kapela wchodzi do studia i nagrywa kawałki na swoją pierwszą, poważną płytę, zatytułowaną "Tourdion". Materiał ukazuje się w maju 1998r. na kasecie i płycie kompaktowej. Muzyka jaką tworzy Klinika to połączenie punkowego czadu z charakterystycznym brzmieniem skrzypiec. Całości dopełniają niebanalne, poetyckie teksty.
http://www.myspace.com/klinika
__________________________________________________________________________________________________
10.04.1999 Koncert: Brudne Dzieci Sida, Telefon, Subhumans

Brudne Dzieci Sida
to jednoosobowy zespół punkrockowy, założony pod koniec lat 90., przez Grzegorz Kmitę "Patyczaka".
http://www.lastfm.pl/music/Brudne+Dzieci+Sida

Telefon
hardcore-punk z Czech, w strone Dead Kennedys i No Means No
http://rockin-noiz.blogspot.com/2008/10/telefon-hkov-panenka-lp.html

Subhumans
Legenda brytyjskiego anarcho-punka, aktywni od początku lat 80.
http://www.myspace.com/subhumansuk
__________________________________________________________________________________________________
06.02.1998  Koncert: Dr Fleischman, Disgusting Lies, 4 Lofty Guys

Dr Fleischman
Zespół powstał w pierwszej połowie lat 90-tych w Piensku k/Zgorzelca. W roku 1995 wykształcił się trzyosobowy skład, który po trzech latach nagrał pierwszy materiał "Obrazy marzeń zamienione w ruinę". Został on wydany przez Caribu Records (wytwornie założoną przez członków zespołu i jego przyjaciół, będąca także organizatorem wielu koncertów). W 2000 roku została nagrana kolejna plyta zatytułowana "Upadek", wydana i tym razem przez Caribu Rec. Muzyka ewoluowała i stała się bliższa klimatom jazz core, noise. W międzyczasie do zespołu dołączył Hiena , jednak po jakimś czasie opuścił zespół. Latem 2004 roku zarejestrowany zostal koncert Alter Piknik , a jesienią zespół nagrał kilka nowych numerów [ "medycyna tybetanska"] . W roku 2006 do zespołu doszedł Bycholl, grający od tej pory na drugiej gitarze basowej. W takim składzie grupa nagrywa kolejne 4 piosenki "Bogowie nie czuja zmęczenia" zarejestrowane tym razem we własnym zakresie przez caribu studio . Powstaje także video - filmy prezentowane podczas koncertów zespołu. po około 2 latach współpracy bycholl opuszcza zespół.
dr fleischman zagrał wiele koncertów w Polsce, Czechach, Slowacji, Niemczech, Austrii i na Litwie. Jesienią 2007 roku grupa udała się na kilka koncertów do Irlandii [Galway, Dublin, Belfast, Mullingar, Wiclow]. W planach wydanie singla wraz z czeska grupa LEWISIT.
http://www.myspace.com/drfleischman

Disgusting Lies
Ciężki crust punk z Łodzi
http://www.disgustinglies.punk.pl/

Four Lofty Guys
Hardcore-punk z Bydgoszczy

Ludzie czytają....

Petycja do prezydenta Poznania, Jacka Jaśkowiaka O pełne zaangażowanie…

04-10-2021 / Poznań

Władze miasta Poznania – w tym sam Jacek Jaśkowiak – reprezentują interesy Skarbu Państwa, który jest właścicielem, wciąż niewpisanym do...

Czego się możemy od was nauczyć towarzysze

15-10-2021 / Aktywizm

To nie będzie typowa relacja ze spotkania, bo i spotkanie nie było typowe. Okazja do rozmowy z przedstawicielami i przedstawicielkami...

Popieram Ostaszewską

17-11-2021 / Kontrola społeczeństwa

Są „idioci pożyteczni” i „idioci niepożyteczni”. Tych drugich jest niestety więcej, zwłaszcza wśród urzędników i polityków zasiadających w ławach poselskich...

Schizofrenia Jacka Jaśkowiaka. „Społeczny Poznań” w Kronice Miasta Poznania…

07-11-2021 / Sprawy lokalne

W październiku 2021 r. ukazał się numer „Kroniki Miasta Poznania” zatytułowany „Społeczny Poznań”. „Kronika” jest kwartalnikiem wydawanym pod patronatem Rady...