Archiwum koncertów - 2000

Archiwum koncertów - 2000

  • wtorek, 19 maj 2009
Archiwum w trakcie uzupełniania----------------------------------------16.05.2000 Koncert: Intensity, Sunrise, ExmisjaIntensity Szybki polityczny  hc/punk ze Szwecji.Sunrise SUNRISE powstał na przełomie 1994/1995 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Założony został przez kilku młodych ludzi, których głównym celem - oprócz wspólnego tworzenia muzyki - było przerwanie stagnacji w ich rodzinnym mieście (dzisiaj większość członków zespołu mieszka w Warszawie, chociaż każdy pochodzi z innego miejsca). W 1997 Sunrise wydaje kasetą demo zatytułowaną "Fire walk with me", dzięki niej zespół staje się popularny w środowisku hard core punk. W czerwcu 1998 roku Sunrise, z pomocą Raya Nityananda das (ex-Agni Hotra) nagrywa płytę "Generation of Sleepwalkers" (wydaną w 1998), która wyznacza zupełnie nowy kurs dla zespołu - znacznie brutalniejsza muzyka i teksty, które jednoznacznie określają stosunek Sunrise do otaczającej, niezbyt wesołej rzeczywistości. Pół roku po wydaniu debiutanckiej płyty gotowy jest już materiał na drugi krążek - "Child of Eternity", który ukazuje się w 2000 roku. Dotychczasowy styl wzbogacony został dużą dawką melodii, mocno inspirowanej szwedzkim metalowym graniem. Teksty stały się jeszcze bardziej bezkompromisowym wyrazem sprzeciwu wobec powszechnego konformizmu. Poza kreowaniem muzyki i dobrą zabawą równorzędnym celem Sunrise była zawsze komunikacja z odbiorcami i chęć przekazania im bliskich dla członków zespołu treści. Stojąc w opozycji do niedającego się nijak usprawiedliwić okrucieństwa wobec zwierząt, wszyscy członkowie zespołu wyrzucili ze swego jadłospisu mięso (przy czym w większości Sunrise to weganie). Sunrise od zawsze związany był także z ideą straight edge, polegającą na pełnej i konsekwentnej rezygnacji z używania substancji uzależniających, tak też określa się ciągle większość członków zespołu. Poglądy zespołu nigdy nie miały wpływu na jego otwartość w stosunku do innych ludzi. Przez trwający już prawie dekadę okres działalności udało mu się zdobyć oddanych słuchaczy wywodzących się z różnych środowisk. Czas i nowe doświadczenia pomogły w utwierdzeniu się w przekonaniu, że powodów do rebelii nigdy nie brakuje, tak samo jak pomysłów na to, jak skutecznie zmieniać na lepsze swoje życie.http://www.hard-core.pl/interviews/14/Sunrise%20(2005)Exmisja Gliwicka załoga anarcho-hc/screamo/punk związana z nieistniejącym już gliwickim skłotem Krzyk.http://www.exmisja.gliwice.com/
__________________________________________________________________________
01.10.2000 Koncert:    PROJECT EHA
Polsko-litewski projekt muzyczny
_________________________________________________________________________________________________
17.09.2000 Koncert: Evil Nation, Self Hate

Evil Nation
Grindcore z Gryfina

Self Hate
SELF HATE to jedna z nielicznych klasycznych grup grindcore w tym kraju... Ciągle bez zmian - szybko, krótko i bez kompromisów. Jeśli lubisz czad po linii ASSUCK, SIEGE, PHOBIA, NAPALM DEATH, DENAK, to z pewnością znasz/polubisz SELF HATE. Po krótkiej przerwie znowu powracają, by miażdżyć na żywo. Rzeźnia z okolic Łodzi
www.selfhate.net
www.myspace.com/selfhate999
__________________________________________________________________________________________________
08.09.2000 Koncert: Quo Iure, Trompka Pompka, Eco War

Quo Iure
Punk rock z Lubonia

Trompka Pompka
polscy skłotersi z berlina po prostu git kapela jak się masz ;) prosty, szybki, szczery punk.
www.trompkapompka.republika.pl/

Eco War
Holendersko-australijski anarchopunk
http://ecowar.org/
__________________________________________________________________________________________________
01.09.2000 Koncert:  Jude, Dysmorfofobia, Żerafał

Jude
zespół powstał w 93 roku jako związek pięciu jednostek operujących w kontekście grupy muzycznej,
rozszerzający swoją komunikację na inne media jak video, druki, performance etc. sytuowanie JUDE w granicach zamkniętych stylów muzycznych jest bezcelowe, zespół gra gwałtowną muzykę instynktów i impulsów, przeładowaną emocjami. umownie określić ją można używając terminów industrial hardcore punk noise. pochodzenie (Łódź) ma duże znaczenie dla formy i przekazu emitowanego przez JUDE. wyraz i forma JUDE nie są apolityczne ani indyferentne, znajdują się w ciągłej ewolucji
www.jude.org.pl/

Dysmorfofobia
Mroczny i ciężki industrial punk z Warszawy

Żerafał
konglomerat freejazzu, muzyki współczesnej i odmian cięższych (od noise`u po death metal)
__________________________________________________________________________________________________
28.08.2000 Koncert: Daniel w Płomieniach, Stracony

Daniel w Płomienach
punk rock z Międzychodu

Stracony
Zespół powstał w 1992 roku w Kołobrzegu. Jest żywą legendą polskiej sceny punk, a jego płyty wydane zostały m.in. w USA (opublikowany przez renomowaną wytwórnię Tribal War album "Uważajcie - bomby wiszą nad waszymi głowami") czy Japonii.
W muzyce Straconego słychać inspiracje dokonaniami klasycznych brytyjskich formacji takich jak Crass, Conflict czy Flux Of Pink Indians, zespół jednak nie zamyka się w schematach lecz twórczo podchodzi do peace punkowej tradycji. Warte uwagi są także inteligentnie napisane teksty grupy, poruszające zarówno problematykę społeczno-polityczną jak i osobistą.
http://www.youtube.com/watch?v=ixobUOIS4Hc
______________________________________________________________________________

27.08.2000 Koncert: Sunrise, Schizma, Standing Tall, As Friends Rust, Ensign

Sunrise
Legedarna kapela z Ostrowca Świętokrzyskiego. Szybki, bezkompromisowy metal spod znaku surowego trashu z mocnym hardcore'owym korzeniem. Ci co lubią Entombed będą bardzo zadowoleni. Wszystko to połączone z mocnym polityczno - społecznym przekazem daje wybuchową mieszankę na scenie. Koncerty Sunrise to zawsze moc i energia, masy ludzi skaczących ze sceny i chóralne śpiewy.
http://www.myspace.com/sunrise

Schizma
Schizma to jeden z najdłużej działających i najbardziej znanych, również zagranicą, polskich zespołów grających hardcore. Zespól powstała w 1990 roku, w Bydgoszczy, na gruncie punk rockowej KOMPANII KARNEJ. Przez ponad 13 lat istnienia grupa przeszła wiele zmian personalnych, jednak od początku istnienia do dziś pozostaje wierna bezkompromisowemu brzmieniu hardcore i etyce niezależności. W dorobku Bydgoszczan znajduje się 6 dużych płyt oraz wiele mniejszych wydawnictw, jednak głównym elementem działalności SCHIZMY są niezwykle żywiołowe, gromadzące wielu zagorzałych zwolenników koncerty. Oprócz częstych odwiedzin we wszystkich zakątkach naszego kraju, zespół wielokrotnie odwiedzał Niemcy i Francję, zanotował też wizyty w Czechach, na Łotwie, Litwie i w krajach byłej Jugosławii.
www.myspace.com/schizmahc

Standing Tall
połamany, szybki hardcore-metal z Florydy. Dla fanów Starkweather, Botch, Converge etc.

As Friends Rust
legenda melodyjnego, emocjonalnego hardcore-punka z Florydy
www.asfriendsrust.net/

Ensign
old school hardcore z New Jersey
http://www.myspace.com/diehipsterdie
______________________________________________________________________________
21.08.2000 Koncert: Counter Attack, Paragraf 119

Counter Attack
Crass/Conflict style anarcho-punk z Belgii
http://nabate.blogspot.com/2008/06/nab21-counter-attack-masters-and.html

Paragraf 119
skłoterski, energetyczny punk z Danii
www.youtube.com/watch?v=RFf7TXwxw6E
______________________________________________________________________________
13.08.2000 Koncert: Clapo

Clapo
kapela z Francji
_____________________________________________________________________________
09.08.2000 Koncert : Solitary, 1125, Point Of No Return

Solitary
połączone siły Schizmy i In Spite Of w emo-metalowym wydaniu. Romantyczny hardcore dla niegrzecznych chłopców i dziewczyn. Grają cover Stretch Arm Strong!

1125
absolutna czołówka sceny hardcore w Polsce! Ciężar i agresja w brzmieniu, niezwykły żywioł na scenie. Klasa sama dla siebie!
www.myspace.com/1125hc

Point of No Return
legendarny band vegan straight edge hc/metal z Brazylii
http://en.wikipedia.org/wiki/Point_of_No_Return_(band)
______________________________________________________________________________

22.06.2000 Koncert: Quo Iure, Łory Rywa, Fiskales Ad Hok

Quo Iure
punk rock z Lubonia

Łory Rywa
Kapela powstała w 1998 roku w Środzie Wlkp.. Zespół tworzą: Mariusz (DEVID)-perkusja, Marek (MARAS)-bas, Karol (STASIU)-wokal, Marcin (SALUŚ)-gitara. Początki były trudne, brak sprzętu i częste przenoszenie się z miejsca na miejsce było dla nas dużym problemem. Na pierwszy koncert zostaliśmy zaproszeni przez naszych dobrych znajomych z Międzychodu (był rok 1998). Z każdym mijającym rokiem koncertów przybywało. Przeważnie koncertowaliśmy w Wielkopolsce (Opalenica, Poznań, Środa Wlkp., Września) chociaż udało się nam zagrać również w Warszawie (Totalny Rozpierdol Systemu). Najwięcej koncertów zagraliśmy na poznańskim Squacie "Rozbrat".
http://napthali.wrzuta.pl/audio/50qhzKUYiE/lory_rywa_-_kiedy

Fiskales Ad Hok
punk rock z Chile
www.myspace.com/fiskalesadhok
______________________________________________________________________________
14.06.2000 Koncert: Antichrist

ANTICHRIST
miażdżący hardcore-punk w klimatach Rorschach, kuria Lublin, ex - Amen
www.youtube.com/watch?v=D_Bbi82pV3
______________________________________________________________________________
12.06.2000 Koncert: Filth of Mankind, Rectify, Davova Psychoza

Filth of Mankind
Filth Of Mankind powstał późną zimą lub wczesną wiosną 1996 w składzie: Maciek - wokal, Miłosz - gitara, wokal, Paweł - gitara, Lażej - bas i Balon - perkusja. Większość zespołu grała wcześniej w Abnormal Citizens, jednak już pod koniec istnienia A.C. jego muzyka zaczęła mocno ewoluować, zaś zespól postanowił jeszcze bardziej zmienić jej charakter. Od początku Filth of Mankind stawiało na ciężkie brzmienie i przytłaczający nastrój muzyki zilustrowanej tekstami poświęconymi tematom tyleż oklepanym (na punkowej scenie), co wciąż aktualnym i wkurwiającym - machlojom polityków, brutalności ich umundurowanych pachołków, szaleństwu nieustającej konsumpcji, nędzy wegetacji w trybach kapitalistycznej machiny czy chorym normom moralnym wpajanym nam praktycznie od urodzenia i owocującym skrajną nietolerancją, brakiem zrozumienia czy choćby tylko uszanowania jakiejkolwiek odmienności. Jeszcze jednym istotnym wątkiem tekstów stały się wizje zagłady. Do takiej koncepcji przekazu muzyczno-werbalnego idealna wydała się członkom zespołu nazwa pochodząca z kawałka Misery - Filth Of Mankind, czyli Brudy Ludzkości. Tak też zespół się ochrzcił i po paru miesiącach prób i tworzenia materiału (w części opartego o ostatnie - w większości znacząco przerobione - kawałki A.C., w dużej części tworzonego od podstaw) oraz po wakacyjnej przerwie, 8 września zespół zagrał swój debiutancki koncert. Od tamtej pory udało się zagrać ich łącznie ponad 100, w tym sporo w innych krajach Europy - były to zarówno krótkie, kilkudniowe wyjazdy, jak i dwie dłuższe trasy europejskie.
www.myspace.com/everydayshell

Rectify
weterani walijskiego hardcore-punka

Davova Psychoza
legenda słowackiego punka, ichniejszy Dezerter i Apatia w jednym
www.myspace.com/vaculyk
______________________________________________________________________________
04.05.2000 Koncert: Plebania

Plebania
punky-reggae indian music z Helu
www.plebania.org.pl/
______________________________________________________________________________
25.04.2000 Koncert: Przeciw, DJ Mad max, Inner Terrestrials

Przeciw
weterani hardcore/punka z Lublina
www.myspace.com/przeciw

Dj Mad Max
punk/ska/techno - Anglia

Inner Terrestrials
Jedna z najciekawszych zespołów nurtu ska/reggae/punkowego w Europie! .
Jego twórcą jest m.in PACO, perkusista CONFLICT-ów. W zasadzie fachowcom
od punk rocka nie trzeba jakoś specjalnie tego trio przedstawiać. Tym
jednak którzy nie znają IT! a chcą dołączyć do grona wspomnianych
fachowców nie pozostaje nic innego jak wybrać się na ich koncert.
www.innerterrestrials.org.uk
______________________________________________________________________________
05.03.2000 Koncert: 1125, Intensity

1125
polska grupa grająca oldschoolowy hardcore. Powstała na początku 1996 roku w Złotowie, nazwa zespołu zainspirowana tytułem piosenki Rejestracji pt. Numer 1125
http://independent.pl/1125

Intensity
szybki, energetyczny hardcore ze Szwecji
___________________________________________________________________________________________________
23.01.2000 Koncert: Włochaty, Łory Rywa, Hard Rezolution

Włochaty
Włochaty to zespół anarcho-punkowy ze Szczecina. Założony w 1987 pod nazwą Włochaty Odkurzacz swój pierwszy koncert zagrał 1 maja 1987 w Szczecinie.
www.wlochaty.most.org.pl/

Łory Rywa
punk rock ze środy wlkp.
http://napthali.wrzuta.pl/audio/50qhzKUYiE/lory_rywa_-_kiedy

Hard Rezolution
hardcore/punk band z Poznania
______________________________________________________________________________
09.01.2000 Koncert: Perelandra, Infekcja

Perelandra
powstały w 1995 roku, zespół postpunkowy z Gdyni, w którego składzie grali muzycy z takich grup jak m.in.: Propaganja Terrorista, 105 lux, Handicap, Noise Grass
http://perelandra.mp3.wp.pl/?tg=L3Avc3RyZWZhL2FydHlzdGEvOTY0NS5odG1s

Infekcja
scandi crust aus Festung Breslau
www.myspace.com/infekcja

Ludzie czytają....

Petycja do prezydenta Poznania, Jacka Jaśkowiaka O pełne zaangażowanie…

04-10-2021 / Poznań

Władze miasta Poznania – w tym sam Jacek Jaśkowiak – reprezentują interesy Skarbu Państwa, który jest właścicielem, wciąż niewpisanym do...

Czego się możemy od was nauczyć towarzysze

15-10-2021 / Aktywizm

To nie będzie typowa relacja ze spotkania, bo i spotkanie nie było typowe. Okazja do rozmowy z przedstawicielami i przedstawicielkami...

Popieram Ostaszewską

17-11-2021 / Kontrola społeczeństwa

Są „idioci pożyteczni” i „idioci niepożyteczni”. Tych drugich jest niestety więcej, zwłaszcza wśród urzędników i polityków zasiadających w ławach poselskich...

Schizofrenia Jacka Jaśkowiaka. „Społeczny Poznań” w Kronice Miasta Poznania…

07-11-2021 / Sprawy lokalne

W październiku 2021 r. ukazał się numer „Kroniki Miasta Poznania” zatytułowany „Społeczny Poznań”. „Kronika” jest kwartalnikiem wydawanym pod patronatem Rady...