Archiwum koncertów - 2006

Archiwum koncertów - 2006

  • wtorek, 19 maj 2009
Archiwum w trakcie uzupełniania!


----------------------------------------------------------------------------------------------------------
16.12.2006 Koncert:  BEZ JAHZGH, KRYMINAZZ & KARTEL, Pro100wo3


Jest to koncert benefitowy na poznańskie Jedzenie Zamiast Bomb

BEZ JAHZGH (rootsrock reggae z Gumilasu)
KRYMINAZZ & KARTEL (gnieźnieński rap głęboko spod ziemi)
Pro100wo3 (pankirege z Czerniejewa)

+fajerszoł
+after party: disco devill party - fiqs dub selecta
+vegeburgery
__________________________________________________________________________
25.11.2006 Koncert: Calm The Fire, Nose, IndiaTate, Indignity

Calm The Fire
Zespół z kaszubskim korzeniem istnieje od 2003 roku. Poznali się na festiwalu piosenki kaszubskiej organizowanej przez MDK Bytów, która była przykrywką spotkania Armii Wolnych Kaszub.
Calm The Fire to pięć osób z trzech różnych miast - Bytowa, Gdyni i Elbląga. Mimo utrudnienia w postaci odległości, i co za tym idzie rzadko granych w komplecie prób, zespół ma juz na koncie kilkanaście dobrze przyjetych koncertów, m.in. z Faust Again, Sunrise, 100 Inch Shadow czy No Heaven Awaits Us.
Muzykę Calm The Fire najłatwiej określić jako metalcore, styl grupy ciągle jednak ewoluuje nabierając swojego charakterystycznego kształtu. Diabelskie skrzypce i burczybasy to u nich codzienność.
W swoich piosenkach mówią jasno o problemach społeczno - politycznych na Kaszubach i potrzebie autonomii. Teksty zespołu traktują często o wegetarianizmie i prawach zwierząt, opowiadają o relacjach międzyludzkich, krytykują nowoczesny - pełen pośpiechu tryb życia. Stanowią one istotny element twórczości CTF: "od początku chcieliśmy by nasz zespół niósł pewien przekaz, by muzyką i słowami pokazać co w nas siedzi". (independent)
www.myspace.com/calmthefire

Nose
Polityczny hc/punk z Bytowa!
http://nose.prv.pl/

IndiaTate

Screamo/metalcore z Poznania
www.myspace.com/indiatateband

Indignity

Mosh/grindcore z Lubonia
http://indignity.fm.interia.pl/enter.htm
___________________________________________________________________________
18.11.2006 Koncert: Na górze

benefit na Marsz Równości

NA GÓRZE

www.nagorze.art.pl/

Na Górze to spontaniczny, żywiołowy "free" rock grany przez siedmiu muzyków z Domu Pomocy Społecznej w Rzadkowie. Podstawowe brzmienie zespołu tworzą dwa wokale, gitary (elektryczna, akustyczna, basowa) i perkusja. Pojawiają się też klawisze, flet, harmonijka oraz inne instrumenty perkusyjne. W skład grupy wchodzą m.in. osoby, które przez "wyrozumiałe" społeczeństwo są określane jako niepełnosprawne. Obok nich, równorzędnie występują muzycy traktowani przez "powierzchowne" społeczeństwo jako pełnosprawni. Dzięki wspólnej działalności scenicznej postawili pod znakiem zapytania wszelkie tego typu etykietki.

Najmocniejszą stroną grupy są koncerty. Na nich ujawnia się żywa, naturalna ekspresja muzyki Na Górze. Z dotychczasowych warto wymienić występy ("supporty") w towarzystwie zespołów: Voo Voo, Kult, Hey, Raz Dwa Trzy, a także charytatywne koncerty w Pradze na festiwalach dotyczących respektowaniu praw człowieka na świecie (m.in. dochód przeznaczony na dzieci w Czeczenii oraz uchodźców z różnych państw).
___________________________________________________________________________
9.11.2006 Koncert: Trottel

Trottel
legenda węgierskiego post punka powraca na deski Rozbratu w trochę zmionionym składzie:

Jako Trottel Stereodream Experience występują od kilku lat, wcześniej pojawiali się jako Trottel, TroXX, Monodream. Debiutowali pod koniec lat 80. Od tego czasu nagrali 10 płyt, zagrali wyjątkowo imponującą ilość koncertów, stając się jednym z ważniejszych zespołów Układu Warszawskiego. Koncerty Trottela nie pozostawiają wątpliwości co do klasy i wyjątkowości, bezkompromisowości i magii, szaleństwa i precyzji.

Przez lata wypracowali własny oryginalny styl, który wymykając się wszelkim ograniczeniom, przełamując konwencje i ramy stylistyczne biegnie magii, szaleństwa i precyzji.

Przez lata wypracowali własny oryginalny styl, który wymykając się wszelkim ograniczeniom, przełamując konwencje i ramy stylistyczne biegnie swoją nieprzewidywalną drogą ku wielkiej niewiadomej... gdzie przeszłość miesza się z teraźniejszością, nowe ze starym a elektronika z magią szamańskich obrzędów. Nie nagrali nigdy dwóch podobnie brzmiących płyt. Ich muzyka była określana jako eksperymentalny jazz, punk, psychodelic, underground i etnocor.
www.trottel.hu

przed koncertem: spotkanie - Budapeszt 1956-2006 - Węgry okiem Węgrów;)
po koncercie: DISCO DEVIL PARTY (soundsystem)
___________________________________________________________________________
31.10.2006 Koncert: Down To Agony, Sigh Of Relief

Down To Agony
Dark neocrust z Hiszpanii po lini Ekkaii, Tragedy, Leadershit
http://www.downtoagony.tk/

Sigh Of Relief
Deathcore z Poznania.
http://www.sighofrelief.metal.pl/

Relacja: Koncercik wypadł bardzo w porzo, ludzi aż tak mało nie było ale do takiej frekwencji chyba juz sie przyzwyczaiłem w Poznaniu. Atomsfera zajebista, dzikie pląsanie pod sceną, skoki ze sceny latający na ludziach, wokalista Down To Agony - super!!!
Muzycznie oba zespoły dały radę.... goście z down to agony stwierdzili ze to najlepszy gig na ich trasie. Koncert jak najbardziej udany a imprezka przed, w czasie i po gigu po prostu miodzio hehehe.... Hiszpanom bardzo smakowała polska wódka . (Seba)

Plakat: http://i131.photobucket.com/albums/p286/sebo_photo/dta.jpg
___________________________________________________________________________
29.10.2006  Koncert: Zielone Żabki

Zielone Żabki
Zielone Żabki to zespół punkowy pochodzący z Jawora, powstały w 1987 roku. Tworzyli go "Smalec", "Brambor" i "Mister". Na początku zespół nazywał się Nieelektryczną Grupą Muzyczną, jednak gdy Brambor odszedł z zespołu, nazwa została zmieniona na Zielone Żabki.
Nieelektryczna Grupa Muzyczna była grupą, dającą akustyczne koncerty na rynku itp. w składzie Smalec - bas akustyczny, Brambor oraz Mister na gitarach akustycznych.
Zespół koncertował przez dwa lata, podczas których wiele kaset z ich utworami było rozprowadzanych przez młodzież. W 1988 roku Zielone Żabki zajęły pierwsze miejsce na Festiwalu w Jarocinie. Zespół grał później koncerty po całej Polsce, a nawet miał nagrać płytę dla jednej z francuskich niezależnych wytwórni - jednak z powodu braku porozumienia w grupie, w 1989 roku zespół rozpadł się. Smalec założył punkowy zespół Ga Ga, a Mister - Positive Vibration.
W latach 1995-96 odbyły się sesje nagraniowe, podczas których została nagrana płyta Lekcja Historii z 20 piosenkami, 5 dodatkowymi nagraniami w formacie MP3 oraz teledyskiem do piosenki Kultura. W sesjach uczestniczył Smalec, Mister i Jagat Pita. Płyta ukazała się w czerwcu 2003 roku. (http://pl.wikipedia.org/wiki/Zielone_%C5%BBabki)
www.zielone-zabki.glt.pl/
___________________________________________________________________________
23.09.2006 Koncert: SHAPE OF MY FALL, FILTH OF MANKIND, SANCTUM, KYLESA

Koncert w ramach XII Urodzin Rozbratu!


SHAPE OF MY FALL
Zespół Shape Of My Fall [R.I.P] pochodzi z Piły, a tworzy go pięć osób: Karol i Magda (wokaliści), Adam (gitara), Darek (bas) oraz Bartek (perkusja). Prezentowany tu materiał stanowi ich pierwsze oficjalne demo, wydane własnym sumptem w 2005 r. Być może to się szybko jednak zmieni i jakieś niezależne wydawnictwo zainteresuje się nimi, bo zespół posiada olbrzymi potencjał, głównie za sprawą mieszanego damsko - męskiego wokalu, a także potężnej punkowej energii prezentowanej przez pozostałych muzyków.
www.myspace.com/shapeofmyfall

FILTH OF MANKIND
Załoga z Trójmiasta. Zespół powstał w 1996 roku i jak piszą na swojej stronie - od początku postawił "na ciężkie brzmienie i przytłaczający nastrój muzyki zilustrowanej tekstami poświęconymi tematom tyleż oklepanym (na punkowej scenie), co wciąż aktualnym i wkurwiającym - machlojom polityków, brutalności ich umundurowanych pachołków, szaleństwu nieustającej konsumpcji, nędzy wegetacji w trybach kapitalistycznej machiny czy chorym normom moralnym wpajanym nam praktycznie od urodzenia i owocującym skrajną nietolerancją, brakiem zrozumienia czy choćby tylko uszanowania jakiejkolwiek odmienności"
http://www.filthofmankind.nsm.pl/

SANCTUM - crust z USA

KYLESA - USA, miazga i potężna dawka energiim, na tej trasie z dwoma perkusjami na scenie. Sludge metal w najlepszym wydaniu!
http://www.kylesa.com/

przed koncertem gala boksu i pokaz filmów!
___________________________________________________________________________
22.09.2006 Koncert: POGOTOWIE SEKSUALNE, EL BANDA, ANTIDOTUM, ZŁODZIEJE ROWERÓW

Koncert w ramach XII Urodzin Rozbratu!

POGOTOWIE SEKSUALNE
Skandal i punk rock w przeważająco żeńskim wykonaniu. Muzyka Pogotowia jest nie tylko pikantna (o masturbacji nie śpiewała chyba żadna punkowa kapela od czasów Moskwy?), ale i szydercza. Zobacz i oceń sam(a)!
http://www.myspace.com/pogotowie

EL BANDA - ostre mocne granie, na wokalu miła pani z Milanówka. Muzyka El Bandy to melodyjny punk rock, zagrany w niebanalny, ale przebojowy sposób
http://www.elbanda.band.pl/

ANTIDOTUM - ostry hard core/punk żeński vokal. Skojarzenia z Post Regimentem jak najbardziej na miejscu

ZŁODZIEJE ROWERÓW - emocjonalny hard core ciągle w dobrej formie
http://www.zlodzieje.band.pl/

W trakcie trwania imprezy oczywiście jedzenie wege, wystawa grafik, miła atmosfera i dobra zabawa
___________________________________________________________________________
18.08.2006 Koncert: Idiot Savant, Next Victim

IDIOT SAVANT
(hardcore/screamo/black metal z Niemiec) Zespół pochodzi z niemiec z niewielkiej miejscowości Hammerstadt, gra szybką ciężką muzykę na dwa przejmujące damsko -męskie wokale. Idoit Savant ma na swoim koncie kilka split albumów m.in. z LAHAR, WHO`S MY SAVIOUR , EYEHATELUCY oraz kilka tras koncertowych po europie , oraz po południowej Ameryce. Wokalista Rohnny prowadzi niewielka d.i.y. wytwórnie W.I.F.A.G.E.N.A. Records. Na trasie zespół wystąpi w składzie: Maren-wokal, Rohnny -wokal, Rudi -gitara, Rui gitara, Lore -perkusja, Peta -bas.
http://www.myspace.com/idiotsavant02956
http://www.idiotsavant.de/

NEXT VICTIM

(raw/sludge/crust z Poznania) Zespół powstał w październiku 2005 roku w Poznaniu. Jest to drugi projekt ekipy związanej z Mind Pollution (w składzie zmienił się jedynie gitarzysta). Next Victim gra ciężką, mroczną, wolną muzykę penetrującą obszary po których poruszają się takie zespoły Neurosis, Allee der Kosmonauten czy Insuiciety. Zespół występował dotąd m.in. z Children Of Fall, Makiladoras, Amandą Woodward czy El Bandą, W chwili obecnej zespoł kończy prace w studiu nad debiutanckim albumem, który jak sami maja nadzieję ukarze się pod koniec roku. Na trasie zespół Next Victim wystąpi w składzie: Gosia - wokal, Adam - gitara, Sebo - bas i wokal, Michu - perkusja.
http://www.nextvictim.band.pl/
___________________________________________________________________________
11.07.2006 Koncert: PISSCHRIST, BUFO, SIGH RELIEF

PISSCHRIST
pochodzaca z Melbourne w Australii kapela, w sklad ktorej wchodza czlonkowie Schifosi i ABC Weapons. Kwartet ow napierdala mily dla ucha, surowy d-beat
http://www.myspace.com/dbeatholocaust

BUFO (grind crust z Finlandi)
http://www.myspace.com/bufo

SIGH OF RELIEF (thrash) - Poznań/Luboń
http://www.myspace.com/sormetal
___________________________________________________________________________
20.06.2006 Koncert: I.O.U, Mnoda

I.O.U - motoryczny hardcorepunk po lini tragedy, Severed head of state z Norwegi
http://www.myspace.com/iou

Mnoda
- soniczny punk noise z Poznania
___________________________________________________________________________
7.06.2006 Koncert: Bury The Living

Bury The Living

Szybki, agresywny i bezpardonowy "George Bush era" pissed off hardcore thrash punk z mocnym przekazem rozsadzajacym mury Bialego Domu. Konkretna dawka energii i politycznego przekazu.
http://www.myspace.com/burytheliving
___________________________________________________________________________
20.05.2006 Koncert: Apatia, Faust Again, Oreiro

Koncert w ramach Poznańskiego Tygodnia Wegetarianizmu!

Apatia - www.apatia.band.pl
Faust Again - www.faustagain.com
Oreiro - www.oreiro.band.pl

Dobór zespołów nie jest przypadkowy. Wszyscy ich członkowie są wegetarianami (bądź weganami) i czynnie wspierają filozofię praw zwierząt.

Apatia nie wymaga przedstawienia, to jeden z najdłużej działających zespołów polskiej sceny hard core punk, od początku swojego istnienia propagujący ideę wegetarianizmu.

Faust Again to zespół, który zdobywa coraz większa popularność, nie tylko w naszym kraju. Jego druga płyta ukazała się całkiem niedowno nakładem Circulation records. Chłopcy z całą pewnością w pełnej gotowości boowej zaprezntują swój magiczny set w najlepszej z możliwych form.

Oreiro zachwycić potrafi emocjonalnym podejściem do kwestii muzyki grania i wyrażania poprzez nią właśnie to co najważniejsze - szczerośc.
___________________________________________________________________________

Ludzie czytają....

Petycja do prezydenta Poznania, Jacka Jaśkowiaka O pełne zaangażowanie…

04-10-2021 / Poznań

Władze miasta Poznania – w tym sam Jacek Jaśkowiak – reprezentują interesy Skarbu Państwa, który jest właścicielem, wciąż niewpisanym do...

Czego się możemy od was nauczyć towarzysze

15-10-2021 / Aktywizm

To nie będzie typowa relacja ze spotkania, bo i spotkanie nie było typowe. Okazja do rozmowy z przedstawicielami i przedstawicielkami...

Popieram Ostaszewską

17-11-2021 / Kontrola społeczeństwa

Są „idioci pożyteczni” i „idioci niepożyteczni”. Tych drugich jest niestety więcej, zwłaszcza wśród urzędników i polityków zasiadających w ławach poselskich...

Schizofrenia Jacka Jaśkowiaka. „Społeczny Poznań” w Kronice Miasta Poznania…

07-11-2021 / Sprawy lokalne

W październiku 2021 r. ukazał się numer „Kroniki Miasta Poznania” zatytułowany „Społeczny Poznań”. „Kronika” jest kwartalnikiem wydawanym pod patronatem Rady...