"Elastyczność ponad wszystko"

"Elastyczność ponad wszystko"

  • wtorek, 16 kwiecień 2002
Cytat z przemówienia prezesa Związku Zawodowego BiznesmenówTelewizor i inne przekaźniki globalnego niedoinformowania, ostatnimi czasy wzięły się za naszą szarą rzeczywistość i z przerażeniem bić zaczęły na alarm! Bo w Polsce bezrobocie osiągnąć może 20%, a jest już 18%. To taki mały przerywnik pomiędzy wojnami USA z Osią Zła.Tak czy siak, w tej pseudo reklamie występujesz ty i ja drogi rodaku, z kraju płynącego boomem gospodarczym i zachłyśnięciem się tzw. wolnością, krajem stawianym za wzór innym.Cóż takiego się dzieje, mądre głowy wzięły się do rozwiązania tego poważnego problemu by czasem naród nie wypełzł na ulice. Dołączyły się do tego różnej maści knury przy korycie i dbający o statystycznego konsumenta panowie kapitaliści. I nastała światłość, a słowo ciałem się stało, stworzono elastyczność.
Drugi cud nad Wisłą zawisł nad głowami narodu, który walczył o wolność i prawa pracownicze ze skostniałym systemem partyjnej nomenklatury - jedynie słusznego ustroju. Elastyczność stała się aniołem opatrzności, który miliony bezrobotnych i biednych wyprowadzi do Ziemi Obiecanej.

Niech żyje elastyczny kodeks pracy! - wołamy tępo powtarzając za knurami z sejmowych ław i za gadającymi głowami od telewizora. Jako ludzie biorący sobie wszystko do serca i nie poprzestający na czczym gadaniu pytamy się - czemu tak mało?! Czemu tylko kodeks pracy poddać elastyczności? Na naszych wielokolorowych sztandarach wypiszemy elastyczność! Elastyczność na prezydenta! Kto nie jest elastyczny ten przeciwko nam! Jeżeli elity naszego narodu chcą poprzestać tylko na kodeksie pracy wymówimy im posłuszeństwo. Żądamy pełnej elastyczności!

Jako naród będący w czołówce postępu cywilizacyjnego nie możemy pozwolić by ludzie u steru zaprzepaścili taką szansę, szansę stania się awangardą elastyczności, i tym sposobem przebić takie potęgi jak USA czy UE. Precz z ciemnogrodem, ludźmi mającymi jakiekolwiek poglądy, ludźmi myślącymi - czas zmieniać je codziennie, a nawet co godzinę! Precz z protestami związków zawodowych, anarchistów i innych leppero-maniaków występujących przeciwko elastyczności! Niech policja i służby bezpieczeństwa elastycznie zaprotestują podczas manifestacji w/w - dadzą się spałować, ostrzelać z broni gładko lufowej i zwinąć. Jako jedyny i niepodważalny ruch społeczny w Polsce mamy elastyczny program. Program, który wszystkich elastycznie uszczęśliwi, oto on:

- Wprowadzić elastyczny kodeks drogowy np. jeżeli ktoś się spieszy mógłby jechać z prędkością odpowiadającą zapotrzebowaniu, bez względu na sygnalizację i znaki. Ruch pieszych czy pojazdów mógłby się odbywać na chodniku lub ulicy, co zapewne rozładowałoby korki i tłok.
- Żądamy elastycznych podatków - z miesiąca na miesiąca zmienianych, uwzględniających widzimisię podatników np. ze względu na humor czy pogodę.
- By przysposobić młode pokolenie do życia na nowych warunkach, proponujemy elastyczny system edukacji.
- Szkoły otwarte 24h na dobę - przychodzenie na zajęcia kiedy się chce, elastyczne programy nauczania oraz oceny. Wyobraźmy sobie elastyczną historię, fizykę czy matematykę, gdzie wynik byłby na tyle elastyczny, na ile miły naszym oczekiwaniom
- Proponujemy elastyczny system rządzenia, z elastyczną stolicą - stolica co pół roku w innym mieście, podobnie na niższych szczeblach władzy.
- W miesiące parzyste - system totalitarny w nieparzyste - totalny chaos
- Czas wprowadzić elastyczną architekturę np. elastyczne wieżowce składające się i rozkładające w zależności od ilości przebywających w nich ludzi.

Te i wiele innych postulatów i żądań mają zapoczątkować nową erę. Erę człowieka elastycznego - homo elastikus - dla, którego nie ma żadnych przeszkód, ponieważ one same są elastyczne.

Przystąp do nas! Walcz o pełną elastyczność!
Sojusz Ludowy Elastycznej Platformy


Ludzie czytają....

Komunikat odnośnie Duda Development

02-06-2024 / Rozbrat zostaje!

Na początku lutego informowaliśmy o pobiciu członka Kolektywu Rozbrat przez ludzi działających na zlecenie Duda Development

Iran: strajki, demonstracje i wojna

24-07-2024 / Polityka

Rząd w Teheranie nie jest gotów iść na wojnę i bronić swoich braci muzułmanów, Palestyńczyków, bo obawia się reakcji własnego...