Reakcje mediów na alternatywne logo Poznania

Reakcje mediów na alternatywne logo Poznania

  • piątek, 03 kwiecień 2009
Polska - Głos Wielkopolski: Ryszard Grobelny i Jan Kulczyk jak święci Piotr i Paweł Wczorajszą prezentację nowego logo Poznania wykorzystała Federacja Anarchistyczna, która zaproponowała konkurencyjny emblemat. >>>Więcej (.jpg) epoznan.pl: Grobelny i Kulczyk zamiast Piotra i Pawła Taki mały, taki duży może świętym być - tak śpiewały dzieci z zespołu Arka Noego. Okazuje się, że świętymi mogą być również prezydent Poznania Ryszard Grobelny i biznesmen Jan Kulczyk.

Sprawcami tego pseudo-teologicznego zamieszania są poznańscy anarchiści. Oplakatowali słupy i latarnie herbami Poznania. Ale różnią się one od oryginałów tym, że zamiast patronów Poznania, świętych Pawła i Piotra widnieją na nich sylwetki Jana Kulczyka i Ryszarda Grobelnego.
Żart oczywiście nie przypadł do gustu miejskim urzędnikom. Zgodnie z uchwałą Rady Miasta z 1996 roku herb Poznania jest chroniony prawem, a miasto mogłoby wytoczyć autorom plakatów proces.
Poznański herb, ten oryginalny, został zaprojektowany w 1995 roku przez plastyka Jerzego Bąka. Artrysta tworząc go wzorował się na pieczęci z XIV w. 

MMPoznan: Grobelny z Kulczykiem w nowym herbie Poznania!

Chociaż dopiero wieczorem miejscy urzędnicy oficjalnie przestawią nowe logo promujące Poznań, to już teraz prezentujemy Wam nową wersję poznańskiego herbu!

Przygotowane przez poznańskich anarchistów plakaty zawisły w czwartek w centrum Poznania. Miejsce świętych Piotra i Pawła w herbie miasta zajęły postacie Ryszarda Grobelnego i Jan Kulczyka.

Radio Merkury: Anarchistyczna kampania promocji miasta

Ryszard Grobelny i Jan Kulczyk jako święci Piotr i Paweł - taki herb Poznania można zobaczyć dziś na ulicach miasta. Swoją wersję kampanii promocyjnej miasta w ten sposób ogłosili anarchiści. Plakaty rozkleili między Mostem Teatralnym a Placem Wolności.

Termin rozklejenia plakatów wybrali nieprzypadkowo - w czwartek wieczorem Poznań zaprezentował bowiem swoje nowe logo i hasło reklamowe.

Będzie to dalszy ciąg akcji promocyjnej miasta, w jej ramach w wielu istotnych punktach Poznania zainstalowano błękitne gwiazdki.

Telewizja WTK

{hwdvs-player}id=9|height=480|width=640{/hwdvs-player}

Zobacz więcej filmów

blubry.pl: Nowe logo Poznania wg. anarchistów

W centrum miasta pojawiły się dziś plakaty promujące Poznań. Kampanię przygotowała grupa reklamowa podpisująca się tajemniczym znakiem A w kółku. Według nieoficjalnych informacji członkowie grupy to anarchiści mieszkający na squacie przy ul. Pułaskiego. Najważniejszym punktem nowej kampanii promującej Poznań jest logo – w poznańskim  herbie miejsce św. Piotra i Pawła zajęli  Ryszard Grobelny i Jan Kulczyk. 

Ludzie czytają....

Polityczne ulotki to dla policji śmieci – kolejne absurdalne…

03-08-2021 / Poznań

24 października 2020 roku w ramach protestu, związanego z zaostrzeniem prawa aborcyjnego, miała miejsce kolejna z serii akcji politycznych. Tym...

ZKZL i władze miasta domagają się eksmisji. Gazeta Wyborcza…

29-07-2021 / Walka klas

Gazeta Wyborcza dołącza do chóru nawołującego do wyrzucania ludzi z domów. ZKZL planuje eksmitować blisko 200 osób. „Czy wraca polityka...

Żaden człowiek nie jest nielegalny – Przeciwko europejskiej fortecy

29-08-2021 / Kraj

Dziś w nocy miała miejsce akcja solidarnościowa - Federacji Anarchistycznej s.Poznań / Kolektywu Rozbrat - związana zkryzys w Usnarzu Górnym...

27 urodziny Rozbratu. Eksmisja skłotu czy likwidacja fikcyjnej spółki?…

09-09-2021 / Rozbrat zostaje!

W dniach 10-11 września centrum społeczne Rozbrat obchodzi swoje 27 urodziny. Z Rozbratu wywodzi się związek zawodowy Inicjatywa Pracownicza jak...