Freedom Fighters #12 - relacja
Freedom Fighters #12 - relacja

Freedom Fighters #12 - relacja

  • wtorek, 15 wrzesień 2020
Engilish below W dniach 12-13.09 odbyła się dwunasta edycja ligi Freedom Fighters, wraz z seminarium szkoleniowym muay thai. Wydarzenie oryginalnie miało odbyć się w czerwcu, jednak pandemia koronawirusa uniemożliwiła jej przeprowadzenie – nie chcieliśmy się jednak poddawać i przenieśliśmy ligę na datę wrześniową, łącząc imprezę z XXVI leciem skłotu Rozbrat.  

Ostatecznie udało się zorganizować 10 walk, chociaż nikt nie był w 100% pewny, czy impreza w ogóle dojdzie do skutku- szczególnie ze względu na jej międzynarodowy charakter. Na szczęście dopięliśmy swego, na ringu odbyło się 6 walk w formule K-1, 2 w lowkicku i po jednej w muay thai, boksie i MMA. Walki jak zwykle były zróżnicowane, jeśli chodzi o poziom, startowali zarówno debiutanci, jak i bardziej zaawansowani – czego wynikiem były również walki, na których zawodnicy zdecydowali się na toczenie pojedynku bez kasków, a w jednym przypadku nawet bez ochraniaczy na piszczele, dzięki czemu publiczność licznie zgromadzona wokół ringu mogła raczyć się zawodowym widowiskiem. Więcej niż w roku poprzednim było pojedynków, w których do skończenia walki dochodziło przed czasem – na szczęście poważniejsze obrażenia skończyły się na jednym złamanym nosie.

 

Następnego dnia odbyło się seminarium muay thai z Martą Gusztab, która zastąpiła Petera Irvinga niemogącego dotrzeć do nas w tym roku ze względu na obostrzenia. Marta skupiła się na kilku aspektach mających zastosowanie nie tylko w narodowym sporcie Tajlandii, min. na skracaniu i wydłużaniu dystansu, budowaniu przeglądu walki czy zmianom tempa i obszarów ataku.

Reasumując, mimo wielu tegorocznych przeciwności udało się przeprowadzić coroczną edycję ligi. Jak zwykle oprócz wielu gości z kraju odwiedzili nas przyjaciele min. z Niemiec i Czech. Dziękujemy im, dziękujemy ekipie sędziowskiej, osobom odpowiedzialnym za pomoc medyczną, za foto (Piątaesencja) i wideorelację (Radosław Sto) – efekty już wkrótce, oraz Marcie Gusztab za seminarium. Do zobaczenia w czerwcu!

dsc 8021 1

On 12-13.09 12th edition of Freedom Fighters league and muay thai seminar took place. It was to be held in June, but coronavirus pandemic forced us to postopne it, and as result it was part of Rozbrat squat XXVI birthday. 10 bouts were organised despite noone was 100% sure if all the event will happen to the last days. Hopefully we've made it. There were 6 K-1 match-ups, 2 lowkick, muay thai, boxing and MMA fight. There were both beginners and advanced, some of them decided not to wear headgear and in one bout, not to wear even shinpads, so the spectators could enjoy pro-show. More fights than last year ended up before the time – luckily there was only one serious injury – broken nose.

Next day a muay thai seminar with Marta Gusztab took place. She replaced Peter Irving that couldn't make it this year because of the pandemic restrictions. Marta focused of few aspects that could be utilized not only in muay thai – different distances, sharpening defence, working with different pace and seeking various attack areas.

To sum up, despite this year's obstacles, we managed to have the league. As usual, except guest from all over Poland, we had international friends here – from Germany and Czech rep. among others. Thank you, thanks judges and referee, medical help, our photographer (Piątaesencja) and video maker (Radosław Sto) - both works soon and thank you Marta Gusztab. See you in June!

Ludzie czytają....

Komunikat odnośnie Duda Development

02-06-2024 / Rozbrat zostaje!

Na początku lutego informowaliśmy o pobiciu członka Kolektywu Rozbrat przez ludzi działających na zlecenie Duda Development