Jedynie ustrój anarchistyczny uczyni z człowieka istotę uczciwą i świadomą, gdyż jedynie on może dać mu wolność, raz na zawsze przeistoczywszy stado niewolników w wolne społeczeństwo.
Louise Michel

Policja inwigiluje i zastrasza aktywistów

rozbrat.org

ministura-tekstOd kilku dni docierają do nas niepokojące informacje o kolejnych noszących znamiona inwigilacji, represji i zastraszania działaniach policji. Jak dotąd dotknęły one aktywistkę i aktywistę związanych z poznańskim środowiskiem wolnościowym.

Policja udzielając niepełnych i sprzecznych wyjaśnień pojawiła się pod adresami meldunkowymi dwóch osób. Na miejscu starała się uzyskać informacje od krewnych na temat aktywistów. Dopytywano o samochody jakimi się poruszają, wypytywano czy będą uczestniczyć w antyfaszystowskim proteście 11 listopada w stolicy lub o to czy planują protestować przeciwko spotkaniu -  COP24: Szczyt klimatyczny ONZ 2018, który ma mieć miejsce w grudniu tego roku w Katowicach. Krewnym udzielano mylnych i nieprawdziwych informacji, najwyraźniej celowo wprowadzając w błąd, co miało zapewne na celu, ułatwienie owych działań operacyjnych funkcjonariuszy.

Oczywistym jest, że takie najścia odbywają się w trybie absolutnie bezprawnym, Do żadnej z tych osób nie zostało skierowane formalne wezwanie, czy to w charakterze świadka czy oskarżonego. Nachodzenie krewnych, wzbudzanie w nich, jak i w aktywistach niepokoju, podawanie sprzecznych i mylnych informacji, można odbierać jedynie jako formę zastraszania i inwigilacji. W związku z powyższym przypominamy: Policja nie ma prawa bez formalnego nakazu przeszukania lub uzasadnionego podejrzenia zajścia przestępstwa, wejść do mieszkania. Zarówno osoby spokrewnione, jaki i same osoby, które policja chce przesłuchać powinny domagać się formalnego, pisemnego wezwania. Wezwanie powinno zawierać oznaczenie organu wysyłającego, wskazanie, w jakiej sprawie, w jakim miejscu i czasie ma się stawić wzywany oraz pouczenie, jakie skutki wywoła niestawiennictwo. W wezwaniu takim powinno być określone, w jakim trybie – świadka czy oskarżonego – ma być prowadzone przesłuchanie. W żadnym wypadku nie ma obowiązku, ani też przyczyny podawania numeru telefonu policji.

Apelujemy o informowanie nas o wszelkich przypadkach nachodzenia ze strony policji. Nie godzimy się na to, by przedstawiciele służb mundurowych nadużywający swoich uprawnień, zastraszali i inwigilowali środowisko wolnościowe. Przypominamy, że zaledwie kilka dni temu aresztowanych zostało dwoje aktywistów związanych ze śląskim ruchem anarchistycznym z uwagi na ich udział w Antykongresie - proteście i alternatywie dla Europejskiego Kongresu Gospodarczego 2015 (EEC). Niedawno zatrzymany i pobity przez policję został poznański anarchista. Nadal prowadzone są postępowania sądowe przeciwko osobom współtworzącym poznański ruch anarchistyczny m.in. za udział w tzw. Czarnym Proteście. Wszystkie te działania aparatu sprawiedliwości i służb mu podległych, nie doprowadzą do zaprzestania naszej działalności. Nadal będziemy angażować się w obronę praw pracowniczych, praw lokatorskich, protesty ekologiczne, proanimalistyczne, czy antyfaszystowskie.

Nie damy się zastraszyć. Solidarność naszą bronią!!!

Nie masz uprawnień, aby dodawać komentarze. Musisz się zarejestrować

Najnowsza publicystyka

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Harry Cleaver, „Teoria kryzysu jako teoria walki klas” (PDF)

Walka klas :: 23 października :: Komentarze (0)

Harry Cleaver, „Teoria kryzysu jako teoria walki klas” (PDF)

Fragment wstępu do polskiego wydania książki Harrego Cleavera pt. Teoria kryzysu jako teoria walki klas, która w 2017 r. ukazała się nakładem Wydawnictwa A+. Cała książka w formacie PDF do pobrania tutaj.  

Więcej...

Sędzia w procesie osób oskarżonych po Czarnym Proteście jest uprzedzona do anarchistów?

Kontrola społeczna :: 08 września :: Komentarze (0)

Sędzia w procesie osób oskarżonych po Czarnym Proteście jest uprzedzona do anarchistów?

3 października 2016 roku w Poznaniu, część osób uczestniczących w tzw. czarnym proteście skierowała się, po zakończeniu głównej demonstracji, pod biuro PiS, by wyrazić swój sprzeciw wobec rządowych planów zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej. Na miejscu demonstrujący zastali policjantów, w których stronę ktoś z tłumu rzucił kilka świec dymnych. W odpowiedzi funkcjonariusze...

Więcej...

Hodowla zwierząt futerkowych wywołuje falę protestów

Ekologia :: 30 sierpnia :: Komentarze (0)

Hodowla zwierząt  futerkowych wywołuje falę protestów

Obecnie w Polsce toczy się dyskusja nad całkowitym ustawowym zakazem hodowli zwierząt na futra. Projekt nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, gdzie zapisano zakaz hodowli na futra, utknął w sejmie. Organizacje proanimalistyczne planują ogólnopolską demonstrację w Warszawie, która odbędzie się 13 września.

Więcej...

W zakładach pracy panuje zamordyzm rodem z XIX w., ochroniarki z kongresu to nie incydent – polemika z „Krytyką Polityczną”

Kontrola społeczna :: 21 lipca :: Komentarze (0)

W zakładach pracy panuje zamordyzm rodem z XIX w., ochroniarki z kongresu to nie incydent  – polemika z „Krytyką Polityczną”

Magdalena Malinowska pracownica firmy Amazon działająca w OZZ Inicjatywa Pracownicza, współorganizatorka Socjalnego Kongresu Kobiet   Nagłośnienie problemów pracownic ochrony, które zostały zatrudnione przez organizatorki ostatniego Kongresu Kobiet, wywołało pewne zainteresowanie opinii publicznej w tym również środowiska Krytyki Politycznej. Niedawne teksty napisane przez Izabelę Desperak (link) oraz Michała Sutowskiego wraz z Agnieszką Wiśniewską...

Więcej...

Solidarnie z represjonowanymi po Czarnym Protescie - kronika wydarzeń. Apel o wsparcie!

Kontrola społeczna :: 05 lipca :: Komentarze (0)

Solidarnie z represjonowanymi po Czarnym Protescie - kronika wydarzeń. Apel o wsparcie!

Wszystkie osoby które widziały zatrzymanie Gosi C., Macieja H. i Jacka S. i/lub takie, które posiadają dowody mogące świadczyć na rzecz osób oskarżonych w sprawie za Czarny Protest w Poznaniu prosimy o pilny kontakt - ackpoznan@gmail.com !   Ponizej dokładna "kronika" wydarzeń:

Więcej...

Translate page

Belarusian Bulgarian Chinese (Simplified) Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Finnish French German Greek Hungarian Icelandic Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Norwegian Portuguese Romanian Russian Serbian Spanish Swedish Ukrainian