Szary delegatem załogi!

  • czwartek, 19 marzec 2009
Kandydat Inicjatywy Pracowniczej na delegata załogi do pracy w zarządzie HCP S.A., Marcel Szary, wygrał w pierwszej turze głosowania. Przy frekwencji wynoszącej ponad 72 proc. Szary otrzymał 72 procentowe poparcie. Kontrkandydaci innych związków nie zdołali nawet w najmniejszym stopniu mu zagrozić.W wyborach wzięła udział rekordowa liczba pracowników HCP 1014 (na 1420 zatrudnionych), a Marcel Szary otrzymał 727 głosów i wygrał w pierwszej turze. Następni w kolejce kandydaci związku zawodowego "Metalowcy" (OPZZ) i NZSS "Solidarność" otrzymali 13 proc. i 11 proc. głosów.
Poparcie dla IP i M. Szarego wzrosło przynajmniej o 10 punktów procentowych. W poprzednich wyborach, w marcu 2006 roku, na Szarego w pierwszej turze głosowało 380 osób, a w drugiej 586 (62 proc).

Przypomnijmy, że wcześniej zarząd Cegielskiego chciał przeforsować projekt zmiany Statutu HCP S.A. Wedle nowelizacji, kandydat miał posiadać wyższe wykształcenie. W ten sposób dyrekcja zamierzała odebrać prawo kandydowania na delegata załogi Marcelemu Szaremu lub innym autentycznym przedstawicielom pracowników HCP. (Szary nie ma wyższego wykształcenia). Po protestach zalogi i IP, Rada Nadzorcza nie przegłosowała zmian w Statucie i wybory odbyły się na "starych" zasadach.

Marcel Szary dziękuje całej załodze Cegielskiego za poparcie i zaufanie, a wszystkim członkom IP, zwłaszcza z Komisji Międzyzakładowej przy HCP, za wsparcie i pomoc.

Ludzie czytają....

Jesteśmy, działamy, Rozbratu nie oddamy - relacja z demonstracji

18-09-2019 / Rozbrat zostaje!

14 września o godzinie 13:00 na ulicy Pułaskiego, tuż przy istniejącym już 25 lat skłocie Rozbrat, rozpoczął się protest w...

Biji Rojava! - Kurdowie się nie poddają

11-10-2019 / Walka klas

Od kilku dni z całego świata płyną doniesienia o tureckiej agresji na położoną w północnej Syrii Rożawę, multietniczy, autonomiczny region...

Business as usual

21-10-2019 / Poznań

W poprzedni weekend postanowiliśmy przypomnieć o roli banku PKO BP, w inwestycji która będzie mieć katastrofalny wpływ na nasz klimat...

Mniej mitów, więcej faktów o Rozbracie

09-10-2019 / Rozbrat zostaje!

Rozmowa na temat sytuacji prawnej skłotu z Antonim Wiesztortem, działaczem warszawskiego i poznańskiego ruchu lokatorskiego, członkiem Kolektywu Rozbrat.